Hiweb

کمدی انسانی

کمدی انسانی عنوانی‌ست که انوره دو بالزاک به مجموعه رمان‌های دنباله‌دار و داستان‌های منتشر شدهٔ خود از خود در حد فاصل ۱۸۳۰ تا ۱۸۵۶ میلادی داده است. از این جمله در کتاب آرزوهای بر باد رفته، ترجمه محمد جعفر پوینده، جورج لوکاچ که در جای جای این کتاب در پاورقی‌ها به این شخصیت‌ها اشاره می‌کند.
کمدی انسانی، اوضاع جامعه فرانسه و شهر پاریس را در دوران بازگشت بوربون‌ها به سلطنت فرانسه و سلطنت ژوئیه فرانسه به تصویر می‌کشد.
کمدی انسانی را می‌توان به بررسی‌های اخلاقی و بررسی‌های فلسفی طبقه‌بندی کرد. داستان آن بر پایه عشق زنی به اطرافیانش است که بقیه را در سراب نگه می دارد. در کمدی انسانی، بالزاک با طرح پول به عنوان وسیله‌ی فشار به جامعه و پستی های بسیار دیگر، با طرح سوداگری‌ها و ورشکستگی‌ها و … بدبینی خود را بیان می‌نماید. کتاب داستان آداب و رسوم و خصلت‌های آدمی است که از خلال آن می‌توان اجتماع را از نظر باز ‌گذراند. بالزاک در این باره می‌گوید: «چنانکه جامعه‌ی فرانسه، تاریخ نگار باشد من منشی آنم».

آنتوانت دوشس بسيار زيبايي است كه بنا بر مصلحت خانوادگي با مردي نامدار ازدواج كرده اما زن و شوهر علاقه اي به هم ندارند و هر كدام به دنبال زندگي خود است . در اين شرايط آنتوانت سعي مي كند براي خود عشاقي فراهم كند با انها خوش باشد از اظهار عشقشان لذت ببرد اما خود دل نمي بندد و پا را از محدوده اي فراتر نمي نهد اما …

حق تکثیر: موسسه انتشارات شهریار‏‫، [۱۳۴۸]

» کتابناکهای مرتبط:
کتاب دوست من
The Headswoman
گوشه‌ای از خاطرات و چند داستان

نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 228
4.5 / 5
با 15 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۳/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You