Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

سلامت ، بهداشت و زیبایی در عصر قاجار

نویسنده:
این کتاب مجموعه مقالاتی است که توسط خانم دکتر سحر برجسته و جمعی از همکاران ایشان تألیف و در کشور هلند، به‌وسیله انجمن بین‌المللی مطالعات قاجار به چاپ رسیده است. تلاش نویسندگان بر این بوده تا با بیانی شیرین و روان و عین‌حال تقن، به ابعاد مختلف بهداشت و درمان و حوزه‌های مرتبط با آن همچون آرایش و زیبایی، در دوره قاجار بپردازند. در سال‌های اخیر محققان و مؤسسات پژوهشی زیادی به مطالعه اوضاع اجتماعی دوره قاجار پرداخته‌اند که یکی از آن‌ها، انجمن بین‌المللی مطالعات قاجار است که در 24 جولای سال 2000 توسط دکتر منوچهر اسکندری قاجار تأسیس شده است. این انجمن غیرانتفاعی، غیرسیاسی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی است و هدف از تأسیس آن ایجاد زمینه مبادله آرا و نظرات میان محققان و علاقه‌مندان به مطالعات دوره قاجار است. این انجمن مجموعه سالانه تحت عنوان The journal of the Internationsl Qajar studies Association منتشر می‌سازد که در آن مقالات و نوشته‌های مربوط به دوره قاجار به چاپ می‌رسد.

رویکرد اساسی در این کتاب پرداختن به آگاهی‌های مردم از پزشکی سنتی و راهکارهای درمانی در شرایط محرومیت مطلق از خدمات پزشکی دولتی بوده است که با نگاهی نو و بر اساس پژوهش‌های میدانی با استفاده از روش‌های تطبیقی به آن پرداخته‌شده است. آنچه مردم را وادار به انتخاب چنین راهکاری کرده صرف باورهای عامیانه نبوده است هرچند ممکن است، در برخی موارد چنین پیرایه‌هایی هم داشته باشد. آنچه این کتاب را بر موارد مشابه ممتاز می‌کند اینکه مؤلف فقط به بررسی روش‌های گیاه‌درمانی اکتفا نکرده بلکه با رویکرد ژرفانگر مردم شناختی به هر سازوکاری دیگر که به‌زعم درمانگران مفید و مؤثر بوده نیز پرداخته است. با چنین رویکردی است که این کتاب مجموعه دانش‌های گوناگون درمانی، اعم از گیاهی و غیر گیاهی، حتی رفتاردرمانی را نیز دربر می‌گیرد.

» کتابناکهای مرتبط:
انتقال خون ایمن- راهبردها، جلد نهم کتاب های سلامتی، ویرایش 1393
Textbook of Plastic and Reconstructive Surgery
راهنمای تهیه دستورالعمل های استاندارد اجرایی برای آزمایشگاه خون شناسی

نسخه ها
4.2 / 5
با 10 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۳/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
_yazdan_1994_
Member
نقل قول از hanieh:
نسخه ی ویرایش شده جایگزین شد.سلام عرض میکنم خدمتتون ! سرکار خانم ((hanieh))
ببخشید نتونستم تو پی وی مزاحمتون بشم گویا قفل شده بود.‌
خواستم ازتون خواهش کنم اگه براتون مقدوره کتاب سرمایه جلد چهارم از کارل مارکس لینک دانلودش رو عنایت بفرمایید!
خیلی ازتون سپاسگزارم .
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You