احکام کسب و کار: درسنامه ی فقهی پیرامون عقود تجاری اسلامی

نویسنده: مرضیه گنجعلی دارانی، محمد علی افشاری

از پیشگفتار کتاب:
انسان از آغاز پیدایش تاکنون، قسمت اعظم نیازهای خود را از طریق کار و تلاش برطرف می نماید. دین اسلام نیز همواره بر کار و تلاش و کسب روزی حلال تاکید نموده است. هر مسلمانی برای کسب روزی حلال علاوه بر کوشش خود ناگزیر از علم به پاره ای از احکام است تا از این طریق علاوه بر سعادت دنیوی، به سعادت اخروی نیز دست یابد. چنانچه امام موسی کاظم (ع) می فرمانید:
"تَفَقَّهُوا فِي دِينِ اللَّهِ فَإِنَّ الْفِقْهَ مِفْتَاحُ الْبَصِيرَةِ وَ تَمَامُ الْعِبَادَةِ وَ السَّبَبُ إِلَى الْمَنَازِلِ الرَّفِيعَةِ وَ الرُّتَبِ الْجَلِيلَةِ فِي الدِّينِ وَ الدُّنْيَا وَ فَضْلُ الْفَقِيهِ عَلَى الْعَابِدِ كَفَضْلِ الشَّمْسِ عَلَى الْكَوَاكِبِ وَ مَنْ لَمْ يَتَفَقَّهْ فِي دِينِهِ لَمْ يَرْضَ اللَّهُ لَهُ عَمَلا"
در دین خدا دنبال فهم عمیق باشید زیرا که فهم عمیق دین، کلید بصیرت و بینایی و کمال عبادت و سبب تحصیل درجات بلند و مراتب بزرگ در امور دین و دنیاست و کسی که در دینش فهم عمیق نجوید، خداوند هیچ عملی را از او نپسندد.
از این رو پس از دو سال مطالعه در منابع فقهی مربوط به احکام کسب و کار و تدریس آن در دانشگاه، بر آن شدیم تا با زبان بسیار ساده و به دور از تکلف و به گونه ای بسیار مختصر، کتابی را در جهت یادگیری احکام کسب و کار ویژه دانشجویان محترم تالیف نماییم...

حق تکثیر: نویسنده

» کتابناکهای مرتبط:
الکل و فرآورده های آن در فقه اسلامی
معادشناسی (جلد 6)
اسلام و مقتضیات زمان - جلد 2

نسخه ها
PDF
حجم: 1 مگابایت
تعداد صفحات: 107
کلمات کلیدی
4.6 / 5
با 9 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۲/۲۸


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You