Hiweb

101 داستان مثبت گرا برای افزایش شادابی و بهزیستی

نویسنده:
مترجم: شاهد مسعودی، حسین هادی طرقی ،لیلی سادات هاشمی ،زینب السادات امیری هاشمی

گفتن«داستان» قدمتی طولانی دارد آن‌چنان که تقریباً هیچ قومی را نمی‌توان یافت که دارای داستانها و حکایتهای مذهبی، حماسی، اجتماعی و... نباشد.علاقه به داستان، منحصر به طبقه و قشر خاصی از اجتماع نبوده است. منظور ما از گفتن داستان نصیحت و سرزنش به شکل مستقیم نیست بلکه داستان به صورتی غیر مستقم منظورهای ما را به مخاطب می رساند.
داستان یکی از روش های آموزشی و یادگیری است که پذیرش یک مهارت را در قالب همزاد پنداری آسان می کند . قصه گویی هم چنین به عنوان روشی برای آموزش ارزش های اجتماعی و اخلاقی استفاده می شود. تأکید افلاطون و ارسطو بر قصه گویی برای کودکان نیز از همین جنبه است .
در این کتاب ، نویسنده تلاش دارد تا نشان دهد که داستان می تواند باعث تغییر دیدگاه فرد نسبت به زندگی شود . برونز به نکته ظریفی نیز اشاره می کند و آن خسته شدن مراجعان از شنیدن صحبت های تکراری و روتین اطرفیان (که سعی می کنند نصیحت کنند) و مشاوران (که سعی می کنندبر اساس قواعد و اصول تدوین شده روانشناسی عمل کنند) درباره مشکل است. او بیان داستان های مناسب و به موقع با توجه به مشکلات مراجع را یک هنر ظریف و دقیق می داند که البته این هنر حاصل تجربه های ما نیز می باشد .از این رو نویسنده در این کتاب تلاش دارد هنر ساختن داستان را بیاموزد .
این کتاب شامل 17 فصل می باشد که ابتدای هر فصل با مقدمه ای درباره یک موضوع ،که مخاطبان ما بیشتر با آنها روبرو هستند شروع می شود و در ادامه داستان هایی پیرامون آن موضوع بیان می شود .هر داستان با شاخص ها ی افزایش شادکامی (مشکلات ، منابع و نقاط قوت و نتایج و پیامدها) آغاز می گرددکه راهنمای خوبی برای کمک به مراجعان در کشف مشکلات و نقاط قوت شان می باشد.
امیدواریم این کتاب راهنمای خوبی برای همکاران و مراجعان آنها باشد . استدعا دارد همکاران محترم بازخورد خود از این کتاب را از با مادرمیان بگذارندتا درویرایش بعدی لحاظ گردد.

حق تکثیر: انتشار این کتاب از طرف مترجمین بلامانع است .

» کتابناکهای مرتبط:
سرشت جنسی انسان - جلد چهارم
به بچه ها گفتن، از بچه ها شنیدن (جلد دوم)
جان روشن

نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
تعداد صفحات: 336
4.5 / 5
با 14 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۸/۰۱/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
Rezfree
Member

سلام چرا کتاب دانلوذ نمیشه پس٬ خیلی بدید
نقل قول  
Rezfree
Member
سلام خوب از شما متشکرم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You