Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

چخوف: زندگی و آثار

چخوف: زندگی و آثار

از متن کتاب:
کسی که زندگی و سرنوشت آنتوان پاولویچ چخوف را بررسی می کند، در شگفت می ماند که چگونه امکان دارد انسانی با کوهی از مشکلات که مانع از رشد و شکوفایی است، روبرو شود و پیروز و سربلند بیرون آید؟ مردی برخاسته از خانواده ای متوسط که در خواروبار فروشی پدرش در شهری کوچک شاگردی می کند، معلم سرخانه می شود، سپس در دانشکده پزشکی تحصیل می نماید، داستانهای خود را در روزنامه های محلی به چاپ می رساند و سرانجام به اوج شهرت در نویسندگی می رسد.
پیمودن راهی اینچنین ناهموار، نیروی درونی متمرکز، اراده ای خلل ناپذیر و تلاشی خلاق می طلبد. به نظر می رسد که سرنوشت، چخوف را به سوی کوره راهی طاقت فرسا می کشاند تا نبوغ او را صیقل دهد. راهی پر از دام های فریبنده که بسیاری از انسان های مستعد، همچون برادران چخوف، توان لازم را نداشتند تا از آن بگذرند. برادران او الکساندر و نیکلای که یکی در نویسندگی دستی داشت و دیگری در هنر نقاشی، با وجود داشتن قریحه و استعداد، نتوانستند در راستای شکوفایی هنر خود گام بردارند، زیرا برای باروری استعداد، کار و تلاش پیگیرانه و خستگی ناپذیر لازم است. چخوف برای هر آنچه بدست آورده بود، بهای گزافی پرداخت. او در مسیر تعالی خویش چه تلاش ها که نکرد. در استفاده از فرصت ها، هر چند کوچک هرگز غفلت نورزید و حتی در راه پربار کردن خود از نثار هستی اش دریغ ننمود...

» کتابناکهای مرتبط:
مرثیه ای برای شکسپیر
سرود و سخن در ترازو: رساله رشید وطواط در باب اوزان شعر دری و تازی
محیط زندگی و احوال و اشعار رودکی

نسخه ها
4.7 / 5
با 24 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۷/۱۱/۲۷


پاسخنگارش دیدگاه
ستار45
Member
چخوف ستودنیست.سپاس از شما
نقل قول  
نرگس
ناظر
نقل قول از مهرداد ق:
من رتبه 400 بودم و امتیازم خیلی بالا بود چرا صفرشده از چند روز پیش تمام امتیازم حذف شده چرا؟

کاربر گرامی برای دریافت جواب لطفا به سایت ایمیل دهید.
نقل قول  
من رتبه 400 بودم و امتیازم خیلی بالا بود چرا صفرشده از چند روز پیش تمام امتیازم حذف شده چرا؟
نقل قول  
mokhtariski
Member
چخوف از نویسندگان بزرگی است که داستان‌های کوتاهش همیشه تازگی خاص خود را دارند و هرگز کهنه نمی‌شوند. باوجود اینکه بیش از صد سال از مرگ این انسان بزرگ سپری شده، چندین نسل آمدند و رفتند و فضای داستان ها نیز تا حدود زیادی تغییر کرده، هر خواننده‌ی نسل تازه‌یی که آنها را می‌خواند برایش جذابیت لازم را دارد و آن طنز خاص و تلخ چخوف را حس می‌کند انگار چخوف روانشناسی است که به روح و سرشت ذاتی انسان صرف نظر از عصر او توجه دارد. چخوف تنها 44 سال در جهان ما زیست و در بخش بزرگی از این دوره‌ هم بیمار بود. بیماری او در آن عصر مثل بیماری سرطان در عصر ما است و او باوجود دست و پنجه نرم کردن با این بیماری مهلک آثار جاودانه‌یی از خود به جای گذاشت. مرگ او نیز باشکوه بود. چندسال قبل از مرگش ازدواج کرد. با عشق ازدواج کرد و با عشق سالها و ماه‌های پایانی عمر خود را سپری کرد و در لحظه‌ی پایانی عمر نیز با لبخند، جامی را در مقابل چشمان همسرش سر کشید و جهان را بدرود گفت. پیداست که آپلود کردن هر کتابی در باره‌ی زندگی و کار چنین انسانی بسیار ارزشمند است و جای تشکر از آپلود کننده‌ی گرامی دارد.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You