Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

دانش پیشینیان

نویسنده:
آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید «کاغذ نخستین بار چگونه ساخته شد؟»، «چه کسی نخستین نقشه را طراحی کرد؟» یا «چگونه مصریان باستان توانستند اهرام بزرگ را بسازند؟» آیا می‌خواهید برای خودتان ساعت آفتابی بسازید و یاد بگیرید که چگونه زمین‌لرزه را تشخیص دهید یا چگونه دوربین عکاسی بسازید؟ آیا می‌خواهید بدانید «چه ‌کسی نخستین بار دلیل علمی پدیدآمدن رنگین‌کمان را بیان کرد؟»، «چگونه ایرانیان از آب و باد برای انجام کارها بهره بردند؟» یا «چگونه خودتان می‌توانید بستنی درست کنید؟»
اگر پاسختان مثبت است، می‌توانید کتاب «دانش پیشینیان» را ورق بزنید. چیزهای بسیاری در آن پیدا خواهید کرد که ممکن است برایتان بسیار جالب باشد. این کتاب ما را به روشی‌ جالب، با برخی از پیشرفت‌های علمی تمدن‌های کهن آشنا می‌کند؛ با روشی که خود دانشمندان کار می‌کنند.
کتاب در اصل در هفت فصل نوشته شده است که به ترتیب گوشه‌هایی از دانش انسان‌های نخستین، تمدن‌های میان‌رودان (بین‌النهرین)، مصر، یونان، روم و چین باستان و بالاخره آمریکای کهن را نشان می‌دهد. با آن‌که نویسنده‌ی کتاب، جیم وایس، در مقدمه‌ی کتاب خود می‌گوید همه‌ی تمدن‌ها و فرهنگ‌ها و حتی انسان‌های نخستین، در پیشرفت‌های علمی سهم داشته‌اند، ولی به تمدن باشکوه ایران باستان و اسلام که از کهن‌ترین و درخشان‌ترین تمدن‌های جهان به‌شمار می‌آیند، اشاره‌ای نمی‌کند؛ در حالی‌که به قول مترجم کتاب، حتی به تمدن‌های پیش‌پا افتاده‌ای مانند وایکینگ‌ها نیز پرداخته است.
به همین دلیل است که مترجم کتاب، حسن سالاری، دو فصل دیگر به آن افزوده است تا کامل شود: دانش در ایران باستان و دانش در تمدن اسلامی. گذشته از این، مترجم یک پیوست کوتاه نیز آورده است که خیلی گذرا برخی از نوآوری‌های دانشمندان دوره‌ی اسلامی را به خواننده معرفی می‌کند.

» کتابناکهای مرتبط:
پنج روز در نیمروز
سرگذشت اختراعات 2
بازی کنیم، بسازیم، بیاموزیم: علوم زمین - زمین و بوم شناسی

نسخه ها
4.4 / 5
با 9 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۷/۱۲/۱۴


پاسخنگارش دیدگاه
bonyan1397
Member
سلام. این کتاب برای مباحث فرهنگ و تمدن خیلی مفید خواهد بود
نقل قول  
hanieh
مدير ارشد
نسخه ی ویرایش شده جایگزین شد.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You