رسته‌ها
آکیرا کوروساوا
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 20 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 20 رای
آکیرا کوروساوا، کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تدوین گر و تهیه‌کنندهٔ معروف ژاپنی است که در طول زندگی حرفه‌ای 57 سالهٔ خود، 30 فیلم را کارگردانی کرد. او که در ابتدا به حرفهٔ نقاشی روی آورده بود، پس از مدتی، به‌دلیل عدم توفیق در این رشته، دست از این کار کشید و با وقفه‌ای کوتاه، در سال 1936 وارد عرصهٔ صنعت فیلم‌سازی ژاپن شد. او کار در سینما را با دستیاری کاجیرو یاماموتو در توهو استودیوز آغاز کرد و نوشتن فیلمنامه را نیز در همین زمان آغاز کرد. شاید بزرگ‌ترین دستاورد کوروساوا در سینمای ژاپن تکنیک داستان‌گویی او باشد که به فرهنگ ژاپنی محدود نمی‌شود؛ او در آثار مختلف سینمایی خود، به اقتباس و استفاده از ادبیات کلاسیک غربی در سینما بسیار علاقه داشت و حاصل آن شکل‌گیری آثاری چون ابله، در اعماق، سریر خون و آشوب بود. وی در روز ششم سپتامبر 1998 در سن 88 سالگی درگذشت.
کوروساوا باشناخت دقیق،احترام،اتکا و استناد به فرهنگ و سنن ژاپن،از عناصر فرهنگی غرب بهره می گیرد و از آن خود می کند.مرعوب هیچ کس و هیچ چیز نمی شود.او هنرمندی پرشور و دیالکتیسینی سنتزکار در تفکر و در ساختار است که هرچیز غیر ژاپنی را به فضایی،بافتی و شخصیتی ژاپنی.و الگوهای ژاپنی تبدیل می کند.گذشته و حال را پیوند می زندرئالیسم و تاریخ را.وسوسه و وسواس رئالیستی او به درونکاوی آدمها،و نیز دغدغه اش نسبت به موقعیت ژاپن امروز،او را بر آن می دارد که به ترسیم دقیق و آرام گذشته نزدیک و حتی دور بپردازد و حماسه سرایی کند.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Ataman
آپلود شده توسط: Ataman
۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
455
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آکیرا کوروساوا

تعداد دیدگاه‌ها:
2
استاد کوروساوا درباره ی استاد کیارستمی ارجمند گفته یود : سینمای ایران به پیش از او و پس از او ( کیارستمی ) تقسیم می شود .
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file