Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

شور جاودانگی

شور جاودانگی

آیا مرگ پایان راه است و سهم انسان از زندگی، عمر یا همین سالیانی معدود است که بر این کره خاکی قدم می زند و یا این که انسان را این توان هست که مرگ را مغلوب خویش ساخته و از آن فرا رود؟
این کتاب عهده دار بحث از این موضوع است و مولف با تلاشی تحسین برانگیز پس از نگاه به ادیان سنّتی استرالیا، آفریقا و شمال آمریکا و مروری بر نگرشهای دینی نسبت به مرگ در ادیان شرق و غرب با کاوش در دو متن «کتاب مردگان تبّتی» و «کمدی الهی» و در پایان پس از بررسی دین، مرگ و مردن در آمریکا به تحقیق در گونه های مختلفی می پردازد که انسان ها از ابتدا تا کنون برای جاودانگی و فرا رفتن از مرگ تصور کرده اند. از این رو نام کتاب خویش را patterns of transcendence یا در انگاره های تعالی گذاشته است البته مترجم به علت غموض این تعبیر آن را به «شور جاودانگی» ترجمه کرده است.
گفتنی است نویسنده کتاب یعنی چایدستر، مولف دو کتاب «خودکشی و رستگاری، یا پژوهشی در مورد فرقه معبد و رهبر آن جیم جونز» و «آیین های وحشی که آیین های دینی ناشناخته در جنوب آفریقا را شرح می کند» می باشد که جایزه آکادمی ادیان آمریکا برای بهترین پژوهش در مطالعه دین را به خود اختصاص داده است. این کتاب دارای هفت فصل است و در پایان، نمایه واژه ها و کتابنامه آورده شده است.

فصل اول: دین، مرگ و میرایی
فصل دوم: جاودانگی بدوی
فصل سوم: جاودانگی شرقی
فصل چهارم: کتاب مرگ تبّتی ها
فصل پنجم: جاودانگی غربی
فصل ششم: کمدی الهی
فصل هفتم: انگاره های جاودانگی در آمریکا

» کتابناکهای مرتبط:
Crimes of Christianity
تاریخ و شناخت ادیان (جلد دوم)
توضیح الملل: ترجمه ملل و نحل شهرستانی (جلد دوم)

نسخه ها
4.8 / 5
با 17 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۷/۰۵/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
saeidborji
Member
فاجعه جیمز تاون دیوانه بودن بنیانگذارش رو ثابت کرد. بیچاره مردمی که دنباله رو این دیوانه بودند و مظلوم کودکانشان که به دست پدر و مادرشان به هلاکت رسیدند... چند نفری که از اون جا زنده در رفتن به پوچ بودن این حرکت و تاثیر چادویی که جیم جونز روی پیروانش داشت اعتراف کردند.
نقل قول  
nedanoruzi7
Member
سلام
من کتاب شور جاودانگی رو فقط میتوانستم از کتابخانۀ ملی امانت بگیرم و جایی پیدا نمیکردم. در این سایت به راحتی دانلود کردم .

بسیار سپاس
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You