Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

روانشناسی دین بر اساس رویکرد تجربی

روانشناسی دین بر اساس رویکرد تجربی

نویسنده: برنارد اسپیلکا – رالف دبلیوهود – بروس هونسبرگر – ریچارد گرساچ

پیشگامان این رشته، اسپیلکا و دیگران، یافته‌های پژوهشی جدید و مهم را در کتاب جامع خود گنجانده‌اند. آنها با پرداختن به موضوعات نوپدیدی چون معنویت، بخشایش، شکاکیات مذهبی، و زیست‌شناسی دینی به این کتاب عمق بیشتری بخشیده‌اند. این کتاب به عنوان اثری که در روانشناسی دینی جهت‌گیری علمی قاطعی دارد ماندگار خواهد شد.
اینک چاپ سوم این کتاب دوران‌ساز، با اضافات و تجدیدنظر کامل، از تصویری جامع و روزآمد از حوضه‌ای متنوع و با غنای روزافزون به دست می‌دهد. کار مولفان تلفیق پژوهش‌های کلاسیک و معاصری است که مربوط می‌شود به اندیشه، اعتقاد، و رفتار مذهبی در طول دوران زندگی، شکل‌ها و معنای تجربه دینی، روانشناسی اجتماعی سازمان‌های مذهبی، و ارتباطات دینی با زیست‌شناسی، اخلاق، سازواری و بهداشت روانی. در این چاپ هم مانند چاپ‌های پیشین بر کار علمی تاکید می‌شود که روانشناسی دین را به سوی روانشناسی آکادمیک سوق می‌دهد، نه به جانب مباحث تفسیری و مفهومی گسترده. هر فصل، که برای حداکثر استفاده در درس‌های پیشرفته کارشناسی و مقاطع بالاتر تدوین شده است، مسائل، جزئیات و مثال‌های تفکربرانگیزی را مطرح می‌کند که موجب درک بهتر مفاهیم اصلی می‌شود.

حق تکثیر: تهران: رشد‏‫،‌۱۳۹۰.‬

» کتابناکهای مرتبط:
برای تسکین دلهای آسیب دیده
خلاصه مفاهیم پایه در نظریه یادگیری اجتماعی جولیان راتر
روان شناسی دین

نسخه ها
4.4 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۰۶/۲۴


پاسخنگارش دیدگاه
nikdoost
Member VIP
در ارتباط با مفهوم دین هر آنچه باید دانست؛ در این کتاب مستطاب، نویسندگانِ آن که با زحمت و دقت بسیار برای تدوینش کوشیده اند، از طریق ترجمه ی شیوا توسط دکتر محمد دهقانی نمایان ساخته
اند، بزرگداشت و تجلیل این کتاب ارزشمند از این جهت اهمیت دارد که اهل مطالعه عموماً می توانند از مطالب آن به قدرِ نیاز خویش بهره ها جویند
چهـار چیز به چارِ دگر بُوَد محتاج
بیان کنم همه را گر تو مستمع باشی
خِرَد به تجربه, خویشی به دوستی با هم
نَسَب به فخر حسب, سَروَری به زَرپاشی


نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You