رسته‌ها
به سوی صلح
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 22 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 22 رای
از پیشگفتار کتاب:
خاویر پرزد کوییار بی تردید یکی از موفق ترین دبیران کل سازمان ملل متحد بوده است که در طول دو دوره دبیرکلی بر سازمان ملل، توفیق آن را یافت که در حل و فصل بسیاری از معضلات ریشه دار و ماندگار جهانی نقش داشته باشد. این توفیق تنها به واسطه شخصیت، گرایش ها و مدیریت او حاصل نیامد که پایان جنگ سرد و تمام شدن رقابت میان دو قطب بزرگ قدرت یعنی آمریکا و شوروی و سپس فروپاشی اتحاد شوروی بود که باعث شد سازمان ملل در انجام ماموریت های خود در آن دوره خاص با کامیابی هایی روبرو شود.
دکوئیار در این کتاب، ماموریتهای مختلفی را که از سوی مجمع عمومی یا شورای امنیت به وی واگذار شده بود، با نظم خاصی باز می گوید. ویژگی خاص او این است که کتاب را نه بر اساس توالی روزانه رویدادها، بلکه به صورت موضوعی دنبال می کند. بنابراین هر فصل کتاب پرونده ای است که او در سازمان ملل پی گرفته است. و از همین رو از نظر مطالعات تاریخی و سیاسی حائز اهمیت است.
فصلهایی نظیر جنگ عراق و ایران، توفان صحرا و... از فرازهای ماندگار کتاب هستند که بسیاری از ناگفته های جنگ تحمیلی و انگیزه های عراق در حمله به دو کشور ایران و کویت و... و نیز طراحی های آمریکا برای بهره برداری از این دو رویداد در جهت حل و فصل صلح اعراب و اسرائیل در آن بازتابانده شده است و از این نظر کتاب بسیار مهم است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
771
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۳۹۷/۰۴/۲۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی به سوی صلح

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
به سوی صلح
24 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک