Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

ارزیابی اقتصادی تحقیقات کشاورزی با نرم افزار DREAM

نویسنده:
برای بررسی آثار اقتصادی فعالیت‌های تحقیق و توسعه (R&D) در طول سال¬های گذشته روشی به نام "الگوی مازاد اقتصادی" معرفی‌شده که مبانی آن در کتاب "علم تحت کمیابی: اصول و اقداماتی برای ارزیابی و اولویت‌بندی تحقیقات کشاورزی" که توسط آلستون و همکاران در سال 1995 منتشر گردیده، توضیح داده‌شده است. بر پایه همین کتاب می‌باشد که گروه مشورتی بین¬المللی تحقیقات کشاورزی ( CGIAR)، نسخه 3 نرم¬افزار دِریم را تهیه و ارائه نموده است. این نرم¬افزار توانایی بررسی آثار اقتصادی تحقیقات کشاورزی را در شرایط مختلف داشته و با مقایسه منافع و هزینه¬های پژوهشی، نرخ بازده سرمایه¬گذاری در تحقیقات را مشخص می¬سازد. خروجی نرم¬افزار، اطلاعاتی در مورد منافع تولیدکنندگان و مصرف¬کنندگان به تفکیک منطقه و زمان، گزارش کرده، درنتیجه شرایط موردنیاز برای اولویت¬بندی تحقیقات را فراهم می¬آورد. در نرم¬افزار دریم همچنین امکان بررسی تأثیر سیاست¬های دولت بر منافع یافته-های پژوهشی وجود دارد.
متن اصلی راهنمای ارائه‌شده توسط وود و همکاران (2001) به¬گونه¬ای نبود که امکان ترجمه را بدون تنظیم مجدد مطالب امکان¬پذیر نماید، بنابراین باآنکه تلاش فراوان گردید تا در انتقال مطالب تغییری ایجاد نگردد ولی در بسیاری از مواقع برای افزایش روانی متن از نسخه اصلی فاصله گرفته شد.

رهیافت ارائه‌شده در کتاب برای محققین بخش کشاورزی و آنان که علاقه‌مند به کمّی سازی آثار اقتصادی فعالیت‌های پژوهشی می‌باشند می‌تواند مفید باشد.

حق تکثیر: مالکیت حقوقی در اختیار اینجانب دکتر علی شهنوازی می باشد.

» کتابناکهای مرتبط:
هوش کارآفرینی
فراوانی در بسندگی است
Principles of microeconomics

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 4 مگابایت
دریافت ها: 1374
تعداد صفحات: 88
4.4 / 5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۴/۰۶


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You