Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

تحلیل اقتصادی سیاست های کشاورزی

نویسنده:
تحلیل اقتصادی سیاست¬های کشاورزی درواقع کاربرد تئوری¬های اقتصادی به‌منظور توضیح بهتر پدیده¬های اقتصادی در بخش کشاورزی می‌باشد. چنانچه تئوری و واقعیت را دو انتهای یک فرآیند در نظر بگیریم در آن صورت هماهنگ نمودن این دو جریان کاری است که تحلیل‌گر اقتصادی انجام می‌دهد. دراین‌بین نه‌تنها به آموخته‌های علمی و پژوهش‌های دیگر محققان توجه می‌شود بلکه همزمان با حرکت از سمت وقایع اقتصادی، محقق می‌کوشد تئوری‌های مناسب‌تری برای تحلیل و تفسیر فعل‌وانفعالات اقتصادی شناسایی و آن‌ها را بومی‌سازی نماید، به‌عبارت‌دیگر تحلیل¬گر علاوه بر دانش اقتصادی به تجربه کافی برای شناسایی نیازها، تقاضاها، قوانین و اولویت‌ها در طول زمان نیز نیاز دارد. تجمیع این موارد زمان‌بر بوده و همواره قابل ارتقا و بهبود هستند.
علم اقتصاد ازلحاظ مبانی نظری غنی می‌باشد ولی عرضه دانش مناسب متأثر از تقاضای مؤثر است. با نگاهی به بخش کشاورزی مشاهده می‌شود که در حال حاضر مباحث مربوط به کارایی، بهره¬وری، تخصیص بهینه، ارزش‌گذاری، اولویت‌بندی در مرکز توجه قرار دارند، لذا مطالب کتاب نیز بر پایه همین تقاضا تهیه و تنظیم‌شده است.
ویژگی کتاب ارائه مطالب نظری و تجربی در کنار یکدیگر می¬باشد و در هر قسمت که الگویی ارائه‌شده در ادامه آن نیز نتایج تجربی به همراه داده‌های مورداستفاده گزارش‌شده است. لذا، مطالب کتاب علاوه بر اینکه به موضوع تحلیل اقتصادی سیاست‌های کشاورزی می‌پردازد با معرفی، برآورد و تحلیل نتایج الگوهای متعدد، می¬تواند راهنمایی مناسب برای کارشناسان و دانشجویان رشته‌های اقتصاد و مدیریت کشاورزی ‌باشد.

علی شهنوازی
پائیز 1395

حق تکثیر: مالکیت حقوقی کتاب در اختیار اینجانب دکتر علی شهنوازی می باشد.

» کتابناکهای مرتبط:
سیاست اقتصادی عمومی
160 نکته در مدیریت
بازارهای مالی و پولی بین الملل

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
دریافت ها: 2113
تعداد صفحات: 248
5 / 5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۳/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You