رسته‌ها

ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ در خیزش بیداری اسلامی

ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ در خیزش بیداری اسلامی
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 7 رای
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 7 رای
خاورمیانه بزرگ ازجمله مناطقی است که در آن هویت‌های گوناگون و متضادی در کنار یکدیگر قرار دارند، مسئله هویت در خاورمیانه با دیگر نقاط جهان متفاوت است. مؤلف در پاسخ به پرسش اصلی پژوهش مبنی بر اینکه علت ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ و رابطه آن با خیزش بیداری اسلامی چیست؟
درصدد است که رابطه بین عوامل جامعه‌شناختی و ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ را در ارتباط با خیزش بیداری اسلامی واکاوی نماید. در این تألیف تلاش خواهد شد تا ابعاد مختلف ناکارآمدی طرح به روش علمی و با بهره‌گیری از دیدگاه نظری سازه‌انگاری تبیین گردد تا مشخص شود آیا بی‌توجهی به مباحث مهم هویت، انگاره‌ها، ارزش‌ها و هنجارهای مورد نظر سازه‌انگاری و واقعیات فرهنگی، مذهبی و اجتماعی موجود در منطقه خاورمیانه بزرگ، مهم‌ترین عامل ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ به شمار می‌رود و یا عوامل دیگری در آن نقش دارد؟
در پاسخ به سؤال اصلی، فرضیه این است که عوامل جامعه ‏شناختی، به ویژه هویت، عمده‏ترین عامل ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ و مهم‌ترین مؤلفه در بیداری اسلامی به‌شمار می‏رود. برای تأیید این فرضیه، نقش و عوامل جامعه‏شناختی را بررسی نموده و با مروری بر پیشینه و جهت‏گیری طرح خاورمیانه بزرگ، ابعاد و نقش هویت را مورد واکاوی قرار داده و رابطه آن با تحولات اخیر منطقه، یعنی بیداری اسلامی را نشان می دهد.کتاب حاضر درصدد است با نگرش جامعه شناختی و تکیه بر ایده‌ها و هویت‌ها ادعا نماید که "ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ" به این علت بوده است که عوامل فرهنگی و هویتی در تئوری و عمل نادیده گرفته شده و عملاً به مقدمه‌ای تبدیل شد که متعاقب آن تحولات بیداری اسلامی را در منطقه رقم زد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
279
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
محسن اقتصاد
محسن اقتصاد
۱۳۹۷/۰۱/۳۱

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ در خیزش بیداری اسلامی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ در خیزش بیداری اسلامی
7 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک