Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

روانشناسی از دیدگاه غزالی و دانشمندان اسلامی

کتاب حاضر در دو دفتر تنظیم یافته است .در دفتر اول مفهوم نفس از دیدگاه غزالی و دانشمندان اسلامی چون جابربن حیان, کندی, فارابی و ابن سینا بررسی شده, سپس با شواهدی اذعان می‌شود که غزالی برای نخستین بار به طور جامع و گسترده در این راه گام برداشته است و در پی آن, دوران کوشش‌های علمی غزالی مطرح می‌گردد. در دفتر دوم حالات نفسانی و جنبش‌های روانی تشریح می‌شود .مترجم در مقدمه این اثر خاطر نشان می‌کند : بررسی‌های دانشمندان اسلامی از دیرباز درباره روان‌شناسی تجربی با الهام از مبانی و اصول دین مقدس اسلام آغاز شده بود که هنوز علمی به عنوان روان‌شناسی در فرهنگ‌های دیگر بدین صورت ناشناخته به نظر می‌رسد .

حق تکثیر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی - ۱۳۷۳ - تهران

» کتابناکهای مرتبط:
مهارت های زندگی
روانشناسی فروش
50 کتاب موفقیت در 1 کتاب

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 7 مگابایت
دریافت ها: 6379
تعداد صفحات: 619
4.6 / 5
با 16 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۶/۱۲/۱۸


پاسخنگارش دیدگاه
mpm7030
Member
یکی از خصایص کلیدی علم در دهه های اخیر ایجاد پژوهش سازی در سطح کشور می باشد. جالبه کتاب سازان و مقاله سازان ایرانی برای نوشتن کتاب و مقاله هر چیزی که به دستشون میرسه سرهم می کنند بدون اینکه کمی فکر کنند که اصلا ارتباطی بین مفاهیم وجود داره یانه.
مثل همین کتاب اخیر که روانشناسی که یک علم جدید است و رو به اندیشه های حجة الاسلام غزالی ربط دادند. که من واقعا در این فکرم که اصلا در اون دوران پدیده ای و یا علمی تحت عنوان روانشانسی وجود داشته یا خیر؟
لابد دوستان الان همه هجوم میارن اینجا که روانشناسی هم یک علم اسلامیه!
شاید دیگه ! از وقتی که لیبرالیسم و مدرنیسم و حقوق شهروندی رو دوستان اسلامی عنوان کردند حتما روانشناسی هم می تونه اسلامی باشه
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You