رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
مباحث عرفانی فلسفی و کلامی
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 10 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 10 رای
آنچه در این مکتوب ملاحظه می‏فرمایید مقالات ایشان در حوزه کلام، فلسفه و عرفان نظری است که مربوط به لایه عقلانی ـ اعتقادی وجود انسان است، با این توضیح کوتاه به معرفی بیشتر مقالات کتاب حاضر می‏پردازیم.
عرفان نظری پیرامون دو مطلب ، بحث می‏کند، 1. توحید چیست؟ 2. موحد کیست؟ در این مقاله به انسان موحد با عنوان «انسان کامل از دیدگاه عرفا» و تاریخچۀ آن اشاره شده و دیدگاههای عرفا از جمله ابن عربی، جیلی و عزیزالدین نسفی در این زمینه بحث و بررسی شده است.
انسان از دیرباز خود را مواجه با برخی ناملایمات، سختی‏ها و رنج‏ها می‏دیده که حیاتش را مکدّر می ‏ساخته است و بسا از سر کنجکاوی بارها از خود پرسیده باشد: حقیقت این امور چیست؟ آیا بین شرور و امور موافق طبع او اشتراکی حقیقی وجود دارد یا نه؟ آیا منشأ شرور و خیرات یکی است یا هر یک منشأی مستقل و خاص خود را دارد و ... . مقاله «بررسی مسئله شرّ» ضمن بیان تاریخ‏چهٔ این مباحث از منظر متفکران غرب و شرق و طرح تقریرات مختلف مسئله شرّ، به بررسی راه ‏حل‏ های ارائه شده می‏ پردازد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Habibedelha42
Habibedelha42
1396/07/21

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی مباحث عرفانی فلسفی و کلامی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
مباحث عرفانی فلسفی و کلامی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک