Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

فیزیک، فلسفه و الاهیات

فیزیک، فلسفه و الاهیات

نویسنده:
«فیزیک، فلسفه و الاهیات» حاوی مجموعه ای از مقاله های عالمانه ای است که در باب چگونگی ارتباط علم و دین به نگارش در آمده و سعی در تشریح این معضل علمی سترگ و پیشنهاد راه حل برای آن دارد. بنا براین به رغم تنوع و تفاوت عنوان و مضمون مقاله ها، محور واحدی همه آنها را به هم پیوند میدهد و آن عظم و شناخت مشکل رابطه علم و دین و کوشش برای نشان دادن راه خروج از این بن بست و معظل اساسی است. تقریباً تمامی مقاله ها به گونه ای مبتنی بر رویکرد میان رشته ای و حاوی مطالعات چند رشته ای نویسندگان آنهاست.
فیلسوفان، معرفت شناسان، عالمان الاهیات و دانشمندان علوم طبیعی که اکثر آنها از سرامدان حوزه و رشته تخصصی خود نیز هستند کوشیدند تا نخست به طرح دقیق و عالمانه صورت مسئله بپردازند و سپس با توجه به آخرین یافته ها و داده های علوم و معارف مختلف راهی نشان دهند تا حادثه های غم انگیز گذشته مجال تکرار نیابد و حلاجی بر سر دار نرود و گالیله ای به مرگ محکوم نشود. به همین سبب کتاب حاضر از نظر سطح علمی و محتوا بسیار پیچیده است و به تعبیر تدوین کنندگان آن «کتابی است که توسط عالمان برای عالمان نوشته شده است».
بخش نخست این کتاب روابط تاریخی و معاصر بین علم و دین را بررسی می کند و مباحثی را درباره دیدگاه الاهیات انجیلی درباره آفرینش، اندیشه نیوتن و ریشه های الحاد جدید، جست و جو برای دستیابی به الاهیاتی طبیعی و راه های ممکن در علم و الاهیات برای مواجهه آن ها با یکدیگر مطرح می سازد.
در بخش دوم، روش های شناخت ویژه هریک از رشته های علوم و پیامدهای آن ها برای واقع گرایی فلسفی بررسی شده اند.
در واپسین بخش رهیافتی بسیار ابتکاری و تأمل انگیز در مهم ترین حوزه های فیزیک وکیهان شناسی معاصر به کار گرفته شده و این مسأله کاویده شده است که آیا تحقیقات آن ها چیزی درباره وجود خدا و رابطه او با انسان برای ما که در جست و جوی معنایی در درون جهان هستیم، مکشوف می سازند یا نه.

حق تکثیر: تهران، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، 1384

» کتابناکهای مرتبط:
هنر رحمانی و هنر شیطانی
علم چگونه توانگر شدن
مشتاقی و مهجوری: گفت و گوهایی در باب فرهنگ و سیاست

آگهی
نسخه ها
4.7 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۶/۰۳/۲۱


پاسخنگارش دیدگاه
hanieh
مدير ارشد
نقل قول از امیری14:
اگر فایل این کتاب هنوز سالم است لطفا راهنمایی کنید چرا برای من ارور خرابی فایل رو میده

فایل کتاب مشکلی نداره. ممکن مشکل از نرم افزار pdfخوان شما باشه.
نقل قول  
امیری14
Member
اگر فایل این کتاب هنوز سالم است لطفا راهنمایی کنید چرا برای من ارور خرابی فایل رو میده
نقل قول  
امیری14
Member
به نظر می رسد فایل این کتاب خراب است
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You