رسته‌ها
انوار سهیلى
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 25 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 25 رای
این نسخۀ چاپ سنگی با خط نستعلیق هندی امّا خوانا تا اینجا تنها نسخۀ موجود از انوار سهیلی (یا نسخۀ فارسی افسانه‌های بیدپای) است که قبل از دو ترجمۀ انگلیسیِ کامل آن تقدیم اعضای گرانقدر کتابناک می‌شود. تعداد صفحات این اثر 630 صفحه است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Daftarpour
آپلود شده توسط: Daftarpour
۱۳۹۵/۱۲/۲۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
637
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی انوار سهیلى

تعداد دیدگاه‌ها:
2
دو ترجمۀ انگلیسی هم از انوار سهیلی اینجا، در سایت کتابناک، هست: http://ketabnak.com/book/82792/Lights-of-Canopus http://ketabnak.com/book/82791/Lights-of-Canopus-Wollaston یکی به قلم Edward B. Eastwick و یکی هم Arthur N. Wollaston.
کتابی اخلاقی و ادبی در قرن دهم هجری به زبان فارسی. نویسنده آن کمال الدین حسین بیهقی، معروف به واعظ کاشفی، نویسنده و عالم سبزواری. وی به خواهش امیر نظام الدین شیخ احمد سهیلی جغتائی می خواست که تحریر و ترجمه ای به نثر ساده از کلیله و دمنه کند و آنرا از اشعار و مثال های عربی پاک نماید، ولی در کارش موفق نشد و گرفتار اطناب و عبارت پردازی گشت و از اول «کلیله و دمنه بهرام شاهی» تا «باب الاسد» و «الثور» را حذف و در عوض مقدمه ای از خود بر آن نوشته و حکایت های زیادی از کتابهای گلستان و مثنوی و کتب دیگر را به آن اضافه کرد و به نام "امیر احمد شیخ سهیلی جغتائی" از امرای معروف سلطان حسین بایقرا، تألیف و به همین مناسبت به «انوار سهیلی» مشهور شد. مندرجات کتاب، اخلاقی، تربیتی و حکمی است و در قالب داستان های آموزنده و دلپذیر بیان شده است.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file