رسته‌ها
تاریخ ریاضیات
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 47 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 47 رای
تجربه معلمان، نشان می دهد اگر پیش از هر درس، به ریشه های تاریخی درس های ریاصیات توجه شود، علاقه به ریاضیات را در دانش آموز افزایش می دهد و خود درس را نیز دلچسب تر می کند.
کارهای بسیاری از ریاضیدانان که در زمینه دانش ریاضی، زندگی خود را صرف کرده اند، می تواند به عنوان بخشی از کار مستقل هر دانش آموز یا کار گروهی چند نفر از آنان باشد. این شیوه کار، نیروی خلاق دانش آموزان را تقویت می کند و انگیزه ای برای جسارت در کارهای علمی می شود، و در ضمن، معلم را در شناخت قابلیت های شاگردان خود، راهنمایی می کند.
پیشرفت هر جامعه در هر زمینه ای (دانش، هنر، ادبیات و...) به این بستگی دارد که از تاریخ آن زمینه، در جهان و کشور خود، آگاهی داشته باشیم؛ زیرا تاریخ انگیزه ای برای دست یافتن جوانان به نکته های تازه است.
این کتاب تاریخ ریاضیات نیست، در این کتاب تنها آنچه (به نظر مولف) برای معلم لازم است که در آغاز هر درس به دانش آموزان ارائه شود، آمده است. بقیه کار به عهده خود دانش آموز است که بیرون از کلاس و با کار خود (البته با راهنمایی معلم) آن را ادامه می دهد. در این کتاب، تلاش شده است آن بحث تاریخی درباره ریاضیات بیاید که در کتابهای درسی به آنها اشاره شده است. برای هر مبحث درسی، بحث جداگانه ای آمده است که بسیار کوتاه است و در ضمن، به تقریب ارتباطی با بخش های دیگر ندارد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
98
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
eastsun
eastsun
1395/10/10
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ ریاضیات

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
تاریخ ریاضیات
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک