Hiweb

نویسنده یا ناشر این نوشتار، نسخه الکترونیکی آنرا تنها برای فروش عرضه کرده است.
شما هم میتوانید نوشته‌های خود را به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه فروش کتاب الکترونیکی در ویکی کتابناک را مطالعه کنید.

کودک امروز نابغه اقتصادی فردا

مدرسه تجربة خوبی برای برخی از کودکان است. اما برای برخی دیگر کاملاً برعکس می‌باشد.
جدا از این هر کودکی توانایی و استعداد منحصر به فرد خود را دارد و از میزان بسیار بالایی از هوش بهره برده است. در حالی‌که مدرسه‌ای که فرزند مادر آن درس می‌خواند، اصلاً به هوش او پی نمی‌برد و او را به حال خود رها می‌کند. تا جایی که استعداد‌های فرزند ما در همان دوران کودکی تضعیف شده و از بین می‌روند.
توماس ادیسون یکی از همان کودکانی که توسط معلّمش برچسب «کندذهن» بر او زده شد. آیا کسی باور می‌کند که یک کودک کند ذهن بتواند بزرگ‌ترین اختراع و کشف جهان را به نام خود ثبت کند؟ او علاوه بر اختراع جریان الکتریسیته و برق، به کشف حرکات تصاویر انیمیشن، گرامافون و ... نیز رسیده است.
آلبرت انیشتین نیز توسط معلم خود از مدرسه بیرون رانده شد. اما او دوباره با اشتیاق به مدرسه بازگشت، اگر چه از زمان مقطع ابتدایی تا دانشگاه تمام معلمان او تصور می‌کردند که او بچه‌ای تنبل، شلخته و سرکش است. آن‌ها می‌گفتند: تو در نهایت چیزی نخواهی شد. آن‌ها نمی‌دانستند که همان پسرک تنبل و سرکش روزی یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های برجسته در دنیا و حتّی در تاریخ زندگی بشر خواهد شد.
حال باید بدانید که واژة Genius به معنای نابغه، در زبان انگلیسی از شکل کوتاه واژة طولانی است که قدرت جادویی به ما می‌دهد و ما را هدایت می‌کند.
امروزه پدر و مادران بسیاری هستند که فرزندان نابغه دارند و کاملاً بی‌اطلاعند. آن‌ها شاید اگر کمی بیشتر توجه کنند و به آرزوها و رویاهای فرزندانشان توجه کنند، به این حقیقت بسیار لذت‌بخش پی ببرند. من نیز نظر مشابهی دارم و فکر می‌کنم که نبوغ جرقه‌ای است که در سنین کوچکی در وجود هر کسی ظاهر می‌شود و او را از دیگران متمایز می‌کند.
حال وظیفة شما پدران و مادران مهربان و دلسوز است که جرقة نبوغ را در چشمان زیبا و معصوم فرزندانتان ببینید و به آن‌ها کمک کنید.

» کتابناکهای مرتبط:
کتاب سازی
آموزش مقدمات ریاضی
آمادگی برای رفتن به مدرسه

نسخه ها
PDF
حجم: ۶,۸۲ مگابایت
قیمت: ۵۰۰۰ تومان
3 / 5
با 1 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

خرید
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۵/۰۲/۰۷


پاسخنگارش دیدگاه
کتاب خوبیه !
اگر کتاب هایی راجع به طراحی سایت هم بگذارید ممنون میشم
نقل قول  
naabzist
Member
در اقتصاد جایی برای امروز را به فردا انداختن وجود نداره. از همین امروز باید به کودکان اموخت.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You