صاحب حقوق مادی این اثر، نسخه الکترونیکی آن‌ را برای فروش عرضه کرده است.
شما هم می‌توانید کتاب‌های خود را در کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

کودک امروز نابغه اقتصادی فردا

مدرسه تجربة خوبی برای برخی از کودکان است. اما برای برخی دیگر کاملاً برعکس می‌باشد.
جدا از این هر کودکی توانایی و استعداد منحصر به فرد خود را دارد و از میزان بسیار بالایی از هوش بهره برده است. در حالی‌که مدرسه‌ای که فرزند مادر آن درس می‌خواند، اصلاً به هوش او پی نمی‌برد و او را به حال خود رها می‌کند. تا جایی که استعداد‌های فرزند ما در همان دوران کودکی تضعیف شده و از بین می‌روند.
توماس ادیسون یکی از همان کودکانی که توسط معلّمش برچسب «کندذهن» بر او زده شد. آیا کسی باور می‌کند که یک کودک کند ذهن بتواند بزرگ‌ترین اختراع و کشف جهان را به نام خود ثبت کند؟ او علاوه بر اختراع جریان الکتریسیته و برق، به کشف حرکات تصاویر انیمیشن، گرامافون و ... نیز رسیده است.
آلبرت انیشتین نیز توسط معلم خود از مدرسه بیرون رانده شد. اما او دوباره با اشتیاق به مدرسه بازگشت، اگر چه از زمان مقطع ابتدایی تا دانشگاه تمام معلمان او تصور می‌کردند که او بچه‌ای تنبل، شلخته و سرکش است. آن‌ها می‌گفتند: تو در نهایت چیزی نخواهی شد. آن‌ها نمی‌دانستند که همان پسرک تنبل و سرکش روزی یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های برجسته در دنیا و حتّی در تاریخ زندگی بشر خواهد شد.
حال باید بدانید که واژة Genius به معنای نابغه، در زبان انگلیسی از شکل کوتاه واژة طولانی است که قدرت جادویی به ما می‌دهد و ما را هدایت می‌کند.
امروزه پدر و مادران بسیاری هستند که فرزندان نابغه دارند و کاملاً بی‌اطلاعند. آن‌ها شاید اگر کمی بیشتر توجه کنند و به آرزوها و رویاهای فرزندانشان توجه کنند، به این حقیقت بسیار لذت‌بخش پی ببرند. من نیز نظر مشابهی دارم و فکر می‌کنم که نبوغ جرقه‌ای است که در سنین کوچکی در وجود هر کسی ظاهر می‌شود و او را از دیگران متمایز می‌کند.
حال وظیفة شما پدران و مادران مهربان و دلسوز است که جرقة نبوغ را در چشمان زیبا و معصوم فرزندانتان ببینید و به آن‌ها کمک کنید.

» کتابناکهای مرتبط:
اعتماد به نفس و فن بیان کودکان
مراحل رشد کودک
نازلاما: نوازش کودک

نسخه ها
PDF
حجم: ۶,۸۲ مگابایت
قیمت: ۵۰۰۰ تومان
4 / 5
با 2 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

خرید
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۵/۰۲/۰۷


پاسخنگارش دیدگاه
امثال این کتابها اگر مردم را پولدار نکنه نویسندگانش را حتما پولدار میکنه بعضی از این کتابها با شرایط اقتصادی ایران همخوانی ندارد مثلا به طرف میگند پولت را برو تو بانک بگذار در حالی که در آمریکا با تورم ۳ درصد این حرف درسته نه ایران با تورم چهل درصد البته دوستان بدون مدرک اقتصاد در این سایت ادعاهای زیادی در مورد اقتصاد سرمایه داری دراند البته تو کل عمرشان اسم سوسیالیسم را هم نشنیده اید و فرق کمونیسم و سوسیالیسم را هم‌نمی دانند و تفاوت چپ اقتصادی و چپ سیاسی را هم نمی دانند بعید میدانم اسم توماس پیکتی که در مورد نابرابری در اقتصاد کار کرده چیزی شنیده باشند
نقل قول  
zahrahmd
Member
مطالب عالی بود ممنونم دوست عزیز
نقل قول  
naabzist
Member
در اقتصاد جایی برای امروز را به فردا انداختن وجود نداره. از همین امروز باید به کودکان اموخت.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You