رسته‌ها
تعلیقات نقض - جلد 2
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 28 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 28 رای
کتاب حاضر تعلیقات و تتبعات سی ساله محدث ارموی(1358 - 1283 ش) بر کتاب نقض، بخشی از مثالب النواصب عبدالجلیل قزوینی رازی (تصنیف 560 ق) است که در سال 1328 ش چاپ شده. مرحوم محدث 224 تعلیقه بر نقض بیان کرده و استداراکاتی را در پایان کتاب نیز بدان افزوده است. بیشتر مطالب تعلیقات این عالم جلیل القدر، مطالب تازه و دست اول است. این کتاب در حقیقت دانشنامه فرهنگ، آداب، علوم و مدنیت ایرانیان در سده های پنجم و ششم قمری است. مرحوم محدث به نقل بعینه مطالب مورد استناد معتقد بوده و از همین رو گاهی برای مطلبی، حاشیه های چندین صفحه ای بیان کرده است. همچنین برای خوانندگان فارسی زبان، مأخذ عربی را ترجمه کرده. وی در عمر با برکت 75 ساله خود، بیش از 70 رساله و کتاب تصحیح کرد و کتابهای چاپ نشده و کتابخانه عظیم و گرانبهایی نیز از خود به جای گذاشت. کتاب حاضر، جلد دوم تعلیقات نقض است که در سال 1358 شمسی زیور طبع یافت.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
883
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۳۹۵/۰۱/۱۰
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تعلیقات نقض - جلد 2

تعداد دیدگاه‌ها:
2
شاید بشه گفت زندگی مرحوم محدث ارموی به دو دوره قبل از کشف النقض و بعد از اون تقسیم میشه. اینقدر آن استاد فرزانه دل به این کتاب بسته بود که تا هنگام رحلت از دنیا مشغول تتبع و تحقیق درباره این این کتاب و استدارک و تعلیق بر اون بود و دست آخر هم اجل مهلت نداد چاپ دوم کتاب که همین چاپ اسکن شده هست رو ببینند و کار نهایی چاپ با فرزند بزرگوارشون به سرانجام رسید.
حقیقتاً گذشته از ارزش ادبی و تاریخی و مذهبی فوق تصور کتاب النقض، زحمات مرحوم محدث و مخصوصاً استدراکات و تعلیقات ایشون بر این کتاب، ارزش اون رو دو چندان کرده. خدایش بیامرزاد.
سلام
از hanieh برای آماده کردن این کتاب خیلی ممنونم
شاد و پیروز باشید
PDF
تعلیقات نقض - جلد 2
18 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک