رسته‌ها
زن روز - شماره 180 - 22 شهریور 1347
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 50 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 50 رای
زن روز مجله‌ای از گروه نشریات روزنامه کیهان است دربارهٔ مدل‌های لباس زنانه، اخبار زنان، پزشکی، عکس، سرگرمی، کودکان، هنرپیشه‌ها، تاریخچهٔ لباس که در ایران منتشر می‌شود.این نشریه در اوایل دهه ۱۳۴۰ شمسی توسط مرحوم مجید دوامی بنیانگذاری شد. دوامی معتقد به روزنامه‌نگاری جنجالی بود. وی در بازگشت از سفر به امریکا که به‌منظور یک دورهٔ مطالعاتی بود، با خود طرحی به همراه داشت که توانست با موافقت دکتر مصباح‌زاده در کیهان آن را به اجرا درآورد. که نتیجه آن در سال ۱۳۴۳ شمسی (۱۹۶۵ میلادی) انتشار پر تیراژ ترین مجلهٔ تاریخ ایران یعنی هفته‌نامه زن روز با مدیریت فروغ مصباح‌زاده و سردبیری تام‌الاختیار مجید دوامی بود.زن روز قبل از انقلاب ۱۳۵۷ ایران و بعد از اصلاحات مشهور به انقلاب شاه و ملت عملاً پرچمدار مدرنیزم و فمینیسم در ایران بود.در این مجله برای سلیقه های مختلف مطلب وجود داشت.از جمله طرح‌های جنبی و جنجالی مجله زن روز برپایی مسابقاتی با عنوان دختر شایسته ایران بود که در زمرهٔ مسابقات جهانی قرار داشت و یک بار منتخب ایرانی این مسابقه موفق شد که در مسابقات جهانی برگزیده شود. این طرح از بدو شروع با مخالفت محافل سنتی و مذهبی مواجه گردید.انتشار این نشریه در حال حاضر نیز ادامه دارد و این نشریه هنوز زیرمجموعهٔ مؤسسه کیهان است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
100
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mehdi 111
mehdi 111
1394/08/10

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زن روز - شماره 180 - 22 شهریور 1347

تعداد دیدگاه‌ها:
6
با ۱۰۰ امتیاز دانلود کتاب انجام نشد ، وشاید فایل خراب بود ، بررسی درستی فایل ولینک بر عهده سایت است ، مشکل را رفع کنید .
واقعاً عالی بود. مجلات ۵۰،۶۰سال پیش رو که مطالعه میکنی میبینی چقدر پیشرفته بودن اون زمان. ما بعد این همه سال فقط پس رفت کردیم متاسفانه.
سلام . عالی بود .ممنون از شما به خاطر سایت خوبتون
بااهدا سلام
کاش از این مجلات قدیمیب بیشترداشتید. بهر حال تشکر.
آنکه در خونش طلا بود و شرف
شانه ای بالا تکاند و جام زد
چتر پولادین ناپیدا به دست
رو به ساحل های دیگر گام زد...
زن روز - شماره 180 - 22 شهریور 1347
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک