با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

فرهاد چهارم

فرهاد چهارم

نویسنده:
کتاب فرهاد چهارم یک رمان تاریخی است. این داستان با کمک عناصر مهم ایران عصر اشکانی و با نام‌گذاری شخصیت‌های آن بر پایه شخصیت‌های‌ واقعی تاریخی نگارش یافته است. زنده‌یاد احسان طبری در مقدمه این کتاب هدف خود را از نگارش این داستان، اثبات سرنوشت شوم نظام شاهنشاهی قلمداد می‌کند.

از مقدمه کتاب:
حوادث عمده این داستان، البته به اجمال و اشاره، در تواریخ آمده است و داستانی که نویسنده آن را بر پایه واقعیات تاریخی و به مدد پندار هنری پرداخته است، با بافت و منطق درونی تاریخ کشور ما در دوران اشکانی، پیوند و همانندی نزدیک دارد و این آن چیزی است که هر داستان تاریخی به الزام آن متعهد است.
هدف از این داستان تاریخی، مانند تراژدی منظوم گئومات، از همین نویسنده، نشان دادن سرشت شوم نظام شاهنشاهی است. در این داستان نه تنها چهره فرهاد چهارم، بلکه چهره ارد پدرش و فرهادک پسرش و نیز اگوست فیصر روم نگارگر صفات و سجایای جباران زمان است...

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ج‍ام‍ی‌، ۱۳۸۲

» کتابناکهای مرتبط:
معصومه شیرازی
راننده ها
رویای نا تمام

نسخه ها
4.8 / 5
با 22 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۰۹/۰۶


پاسخنگارش دیدگاه
گاندلف
Member
حتما از دید ایشان رفیق استالین و رفیق مائو جبار نیستند . دوره تاریخی اشکانیان از پرشکوه ترین دوره های تاریخی ایران زمین است. و طولانی ترین و همچنین در ایران هم فدرالیسم داشتیم و هم سکولاریسم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You