رسته‌ها
هنر سینما - شماره 1 - خرداد 1393
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 20 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 20 رای
سردبیر: روزبه جعفری

هنر سینما متولد شد !
در حالی اولین شماره ماهنامه " هنر سینما " سایت نقد فارسی را تقدیم حضورتان میکنیم ، که صد ها رسانه در قالب سایت ها ، نشریات و مطبوعات در مورد " سینما " می نویسند . در چنین عرصه ای ایده انتشار مداوم یک " مجله " جدید هنری ، اگر منجر به شکل گیری نگاه جدیدی در دل رسانه های دیگر نشود ، چیزی جز ابطال وقت نیست . اگر تاسیس رسانه های جدید ، در چنین عصری ، با هدفی جز " بر هم زدن قواعد بازی موجود " باشد ؛ مسلما راه به جایی نخواهد برد .
ما در ماهنامه " هنر سینما " به دنبال همین نگاه قرار است حرکت کنیم . اگرچه مصالحمان ساده است و ظاهر پر زرق و برق برخی رسانه ها را نداریم . اما گمان میکنیم آن چیزی که می تواند ما را جدا از انبوه رسانه های مشابه جدا کند ، مطالب و محتوایی است که در قالب این چند ده صفحه هر ماه به شما عرضه خواهد شد.
ما در " هنر سینما " به دنبال کشف هستیم . کشف سینماهای کمتر شناخته شده . معرفی فیلم های کمتر دیده شده . ما به دنبال این هستیم که هر ماه با پیشنهادات جدیدی برای " دیدن " و " اندیشیدن " با شما همراه شویم . ما به دنبال " اندیشه " ها و " نگاه " های جدید هستیم و سعی میکنیم که در " جذاب " ترین شکل ممکن آن ها را به شما عرضه کنیم .
ما در " هنر سینما " با تمام این اوصاف ، قرار نیست نوستالژی باز شویم و در گذشته ای – هرچند زیبا و رنگین – سیر کنیم . تنها فرازهایی از گذشته را مرور میکنیم ، که واجد نکات بدیعی در زمینه ساختن آینده است . توجه به سینماهای جدید و پیشرو ، همان قدر مورد توجه ما است که توجه به کلاسیک هایی مانند آیزنشتاین . معرفی فیلم های جدید و واجد تحلیل و بررسی همان قدر برایمان مهم است که تاویل شناسی فیلم های صامت . ما به دنبال تعادل در این نگاه هستیم .
ما در " هنر سینما " ادعای خاصی نداریم ! بلکه به مانند هر نشریه کوچک و بزرگ دیگری ، با یک سری اصول و سیاست از پیش تعیین شده قرار است جلو برویم . اینکه واقعیت موجود و تعارضی که مطمئنا با آرمان ها و آرزوهای ما در مورد این نشریه ایجاد میکند ، چقد منجر به رسیدن به " حقیقت " این اصول است ، بر کسی آشکار نیست . اما این را می دانیم که سعی خواهیم داشت در طول انتشار این ماهنامه ، تا جایی که می توانیم از این اصول عقب نشینی نکنیم .
ما در " هنر سینما " قرار است به کمک همه شما خوانندگان عزیز صفحاتمان را ببندیم . پس به یاری ما بیایید . چه با نوشته ها و تحلیل هایتان در مورد سینما ، و چه با نقدهایتان در مورد کلیت مجله
بخش های این شماره شامل:
سینمای صامت(فیلم مردی که میخندد،حرص)
نقد و بررسی(عشق و شرافت،کفش های قرمز،عمل کشتن)
فیلم ماه(او)
سینما در سی نما(مهمانی کیوکر از زبان لوئیس بونوئل)
هنرمند ماه(آیزنشتاین)
بحث تئوریک(سینمای کاراگاهی،سینمای جنایی)
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
35
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
plosa
plosa
۱۳۹۳/۰۳/۰۸
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی هنر سینما - شماره 1 - خرداد 1393

تعداد دیدگاه‌ها:
1
کار بسیار خوبی بود ...بهتون خسته نباشید میگم..منتظر شماره های بعدی هستم
PDF
هنر سینما - شماره 1 - خرداد 1393
9 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک