رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
نگاهی به شاه
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 250 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 250 رای
این کتاب از هزاران صفحه اسناد تاریخی از چند کشور و بخصوص ایران جمع آوری و نوشته شده است. از این کتاب چند ترجمه وارد بازار ایران شده است اما به گفته خود آقای میلانی، ترجمه های بدی می باشند. آقای عباس میلانی می خواهد که این کتاب که نوشته خود ایشان می باشد با متن اصلی در دسترس تمام ایرانیان قرار گیرد. کتاب حاضر از سایت شخصی آقای میلانی گرفته شده و به صورت PDF منتشر شده است. لازم به ذکر است که این کتاب بر روی سایت ایشان قرار گرفته است تا علاقمندان به این کتاب (فقط در ایران) آن را رایگان مطالعه کنند. در بقیه کشورها این کتاب باید از انتشارات خریداری شود.
سعی شده است که این کتاب با بالاترین کیفیت ممکن و کمترین حجم، در دسترس باشد تا استفاده از آن برای خواننده رضایتبخش باشد.

دانلود کتاب به درخواست نویسنده غیرفعال شد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Siamak Soltani
Siamak Soltani
1392/06/11

کتاب‌های مرتبط

حکومت به شرط چاقو
حکومت به شرط چاقو
1.8 امتیاز
از 51 رای
عظمت بازیافته
عظمت بازیافته
4.2 امتیاز
از 102 رای
گلهای جاوید
گلهای جاوید
3.3 امتیاز
از 4 رای
من و خاندان پهلوی
من و خاندان پهلوی
2.9 امتیاز
از 77 رای
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نگاهی به شاه

تعداد دیدگاه‌ها:
100
بسیار عالی و کامل و مهم تر از همه بی طرف,تمام کتاب های استاد میلانی ارزش خوندن داره
[quote='نرگس']نقل قول از momennia:لینک وجود ندارد.لطفا پیگیری کنید
کاربر گرامی، آقای عباس میلانی در ابتدا استفاده از pdf این کتاب را برای هموطنان ایرانی در داخل ایران رایگان و مجاز اعلام کرده بودند اما بعدا به دلایل سو استفاده از این کتاب، در ایمیلی که به سایت دادند، خواستار بسته شدن لینک کتاب شدند.[/quote]
سایت جناب میلانی همچنان می‌گوید که این کتاب (در واقع نسخه‌ی به روزشده‌ی آن در ۲۰۱۵) برای داخل ایران رایگان است (ولی لینک‌های دانلود کار نمی‌کنند).
اگر فردی واقعا وطنپرست و میهن دوست است نمی بایست دیناری اضافه بر حق و حقوق واقعی خود از خزانه مملکت برداشت نموده باشد.اگر سیاستمداری زمینها واملاک و مستغلات بیشماری را به ثمن بخس (بهای ناچیز) و یا زور و سوء استفاده از قدرت نامحدود خود از مردم و صاحبان املاک ستانده است پس هیچگاه نه تنها وطن دوست و میهن پرست نیست و نبوده بلکه دشمن ملت و آزادی نیز بوده است .افرادی که خیال می کنند چنین مقامات سیاسی ایراندوست بوده اند درحقیقت قربانی هستند .قربانی دروغ و جهل ....نمی توان در آن واحد هم به ایران خدمت کرد و هم بلایی بر سر مردمان یک کشور آورد که شب و روز آرزوی مرگ و نیستی برای خدمت کننده ! نمایند . شاید بسیاری از این اقدامات که به غلط نام خدمت به خود گرفته اند درجهت تحکیم قدرت و ابزارهایی برای بسط قدرت و سلطه همه جانبه بوده اند .بعبارت بهتر بنا بر نیاز دیکتاتور برای تسلط بیشتر بر مقدرات ملت نیاز بوده است که آن اقدامات انجام شوند و بعد با سروصدا و تبلیغات و پروپاگاندای فراوان بعنوان خدمات برجسته به ملت خورانده شده اند ..
[quote='momennia']لینک وجود ندارد.لطفا پیگیری کنید[/quote]
کاربر گرامی، آقای عباس میلانی در ابتدا استفاده از pdf این کتاب را برای هموطنان ایرانی در داخل ایران رایگان و مجاز اعلام کرده بودند اما بعدا به دلایل سو استفاده از این کتاب، در ایمیلی که به سایت دادند، خواستار بسته شدن لینک کتاب شدند.
این تنها کتابی بود که من PDF اش را توانستم بخوانم ! به علت علاقه ام به تاریخ معاصر ایران این کتاب را ظرف یک هفته تمام کردم
مانند اثر قبلی دکتر میلانی این کتاب هم بسیار ارزشمند است
کتاب ایرادهایی هم دارد
اما کتاب خوبی ست در کل
کمی بعد از تاج گذاری پدرم دچار بیماری حصبه شدم و چند هفته با مرگ دست به گریبان بودم و این بیماری موجب ملال و رنج شدید پدر مهربانم(!) شده بود.
در یکی از شب های بحرانی کسالتم مولای متقیان علی علیه السلام را به خواب دیدم در حالیکه شمشیر معروف خود ذوالفقار را در دامن داشت و در کنار من نشسته و در دست مبارکش جامی بود و به من امر فرمود که مایعی که در جام بود بنوشم.
من نیز اطاعت کردم و فردای آن روز تبم قطع شد و حالم به سرعت رو به بهبودی رفت ...
طی همان دوسال [بعد] دو واقعه دیگر برای من رخ داد که در حیات معنوی من تأثیری عمیق بر جای نهاد.
در دوران کودکی تقریبا هر تابستان همراه خانواده خود به امامزاده داود می رفتیم.
برای رسیدن به آن محل ناچار بودیم که راه پر پیچ و خم سراشیب را پیاده یا با اسب طی کنیم.
در یکی از این سفرها که من جلو زین اسب یکی از خویشاوندان خود که سمت افسری داشت نشسته بودم ناگهان پای اسب لغزید و هر دو به زیر افتادیم.
من که سبک تر بودم با سر به شدت روی سنگ سخت و ناهمواری پرت شدم و از حال رفتم.
هنگامی که به خود آمدم همراهان من از اینکه هیچگونه صدمه ای ندیده بودم فوق العاده تعجب می کردند.
ناچار برای آنها فاش کردم که در حین فرو افتادن از اسب ، حضرت ابوالفضل علیه السلام فرزند برومند علی علیه السلام ظاهر شد و مرا در هنگام سقوط گرفت و از مصدوم شدن مصون داشت.
سومین واقعه ای که توجه مرا به عالم معنی بیش از پیش جلب نمود روزی روی داد که با مربی خود در حوالی کاخ سلطنتی سعد آباد...قدم می زدم.
در آن هنگام ناگهان مردی را با چهره ملکوتی دیدم که بر گرد عارضش هاله ای از نور مانند صورتی که نقاشان غرب از عیسی بن مریم می سازند نمایان بود.
در آن حین به من الهام شد که با خاتم ائمه اطهار حضرت امام قائم روبرو هستم.
مواجهه من با امام آخر زمان چند لحظه بیشتر به طول نیانجامید که آن حضرت از نظر ناپدید شد.
وقتی محمد رضا به دنیا آمد خانواده اش کماکان در منزلی استیجاری زندگی می کرد.
وقتی که او در مقام ولیعهد از سوئیس به ایران بازگشت پدرش رضا شاه بی شک ثروتمندترین مرد ایران بود.
در آن زمان سفارت آمریکا در ایران گزارشی از فعالیتهای اقتصادی رضا شاه فراهم کرد.
در آن گزارش آمده که " کمتر چیز ارزشمندی در این مملکت هست که رضا شاه به آن نظر ندارد.
حرص و آز او حدی نمی شناسد.
علاوه بر تملک بخش عمده مازندران ، در شهرها هم املاک متعددی خریده و در آنها هتل ساخته و کارخانه تاسیس کرده ... هر زمین و ملکی را که به آن دل می بندد با تهدید مستقیم یا تلویحی مالک آن ، از آن خود می کند.
معمولا برای هر کدام از این املاک آنچه دلش می خواهد می پردازد که اغلب یک دهم یا یک بیستم قیمت واقعی آن ملک است "
وقتی بعد از استعفایش ، مسأله ابعاد ثروت رضا شاه به مسأله روز مملکت مبدل شد و مطبوعات با استفاده از آزادی تازه یاب خود در این زمینه مطالبی مفصل و اغلب تند می نوشتند ، نخست وزیر وقت مملکت در جلسه مجلس اعلان کرد که " رضا شاه مبلغ باور نکردنی ۶۸ میلیون ریال ( برابر ۲۵\۴ میلیون دلار ) در حساب های شخصیش در بانک های ایران داشت." در آن زمان موجودی حساب های رضا شاه برابر ۴۶ درصد نقدینگی کل کشور ، یا جمع کل پول صادر شده از بانک ملی ایران بود.
برخی محققان ادعا کرده اند که موجودی حساب های رضا شاه در واقع به مبلغی به مراتب بیشتر از آنچه فروغی گفته بود بالغ می شد.
می گویند فروغی در واقع فقط موجودی حساب های پس انداز رضا شاه را اعلام کرده بود.
می گویند مبلغی نزدیک به ۸۵ میلیون ریال (یا ۳\۵ میلیون دلار) هم در حساب چکی رضا شاه موجود بود.
نگاهی به شاه
عباس میلانی
کتاب خیلی خوبیه، با اینکه حالت داستانی نداره و مستنده اما حسابی آدمو جذب میکنه.
نگاهی به شاه
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک