رسته‌ها
دانستنیهای فیزیک و کامپیوتر-1
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 17 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 17 رای
.
این کتاب مجموعه ای از دانستنیهای مربوط به دانش فیزیک، قرآن و علم، کامپیوتر، است. بعضی از آنها از سایتهای نوشته شده در آخر آن برداشته شده است ولی بعضی از آنها نوشته خودم است. در این مجموعه وقتی نوشته شده "در اینجا نظریه ای جدید ارائه شده است" نشان می دهد خود من آن را نوشته ام و از هیچ کجا استفاده نکرده ام. ولی وقتی نوشته شده است"رجوع کنید" آنرا از سایتی برداشته و ویرایش کرده و در داخل مجموعه قرار داده ام. امید است مورد استفاده علمی شما قرار گیرد. ازجمله مواردی که وجود دارد پیوند نا گسستنی بین فیزیک و کامپیوتر است. ریچارد فایدمن فقید اولین بار انتقال از دنیای دیجیتال به دنیای کوانتومی را مطرح کرد. وی پیشنهاد کرد از اصول کوانتومی برای نیل به جهش از دنیای دیجیتال به دنیای کوانتومی و از مکانیک کوانتومی و اصول آن استفاده شود. وی که دارای ضریب هوشی 125 در دوران دبیرستان شده بود بعد ها این تست ها را به تمسخر گرفت و تلاش کرد برای ارائه ی دنیایی تازه ای دست به کار شود. وی کتابهای زیادی را به رشته ی تحریر در آورده است. وی فیزیکدانی بود که توانست راه حلی ارائه کند که ما را از دنیای صفر و یک های دیجیتالی به صفر و یک های کوانتومی ببرد. در این کتاب شما با برخی از اصول فیزیک و رایانه آشنا می شوید و می توانید به زبان ساده به مفهوم دنیای کوانتومی بیشتر آشنا شوید.
برخی از مطالبی که می خوانید:
1-نظریه ی نسبیت
2-فیزیک کوانتم چیست؟
3-سرگذشت انیشتین
4-سرگذشت دکتر حسابی
5-موتور پلاسمایی
و...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
205
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
ramin1234567890
ramin1234567890
۱۳۹۲/۰۷/۰۹

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دانستنیهای فیزیک و کامپیوتر-1

تعداد دیدگاه‌ها:
2
[quote='farshadashkbousphysics']با درود. دوست گرامیر با سپاس از زحمات شما البته من وقت نکردم متاسفانه کل کتاب شما را مطالعه کنم . اما با ورق زدن الکترونیکی چند نکته دیدم که لازم به خاطرنشان کردن است. اول این که در مقدمه گفتید فا و زمان را هم ارز نامند چنین چیزی غلط است. اصل هم ارزی که مخصوص نسبیت عام و نه خاص است جرم جبری و جرم جذبی را هم ارز می داند. فضا-زمان بدون همراهی هم بی معنا هستند. در جایی دیدم انرژی را حاصلضرب مکان در نیرو گرفته اید. توجه کنید آن ضرب داخللی است. علاوه بر این که هنوز ماده تاریک و ویمپ ها به طور کامل کشف نشده و در حد تئوری هستند و همچنین ده ها تئوری برای ماده تاریک و انرژی تاریک و نیروی تاریک وجود دارد.
از طرفی استفن هاوکینگ مخالف سرسخت سفر در زمان است و مباحث معروف او برای پیکان زمان و آنتروپی در بین فیزیکدانان معروف است. البته میچو کاکو فیزیکدان ژاپنی طرفدار سفر در زمان بوده و با هاوکینگ مباحثه های طولانی در این زمینه داشته است.
در ضمن با سپاس از زحمات شما نتیجه گیری های شما بیشتر فلسفی است. باید بدانید فیزیک بر دو پایه استوار است. 1- ریاضیات 2- آزمایشگاه چنانچه هر یک از این دو نباشد آن را فرضیه نامیم ولی باید حتما یکی از این دو باشد و وجود هر دو فرضیه را به قانون تبدیل می کند. بنابراین امیدوارم اگر فرضیه ای دارید ابتدا ریاضیات آن را بوجود آورید. فلسفه علم جدا از خود علم است. مطالبی که در فیزیک بر مبنای فلسفه گفته شود در رده شبه علمی نامیده می شود. نظریه ریسمان ها و جهان های موازی و هلوگرافیک ابتدا بر پایه ریاضیات پیشرفته سوار بودند و با تجزیه تحلیل معادلات به نتایجی رسیدند و بعد آن را به بیان ساده گفتند تا من و شما آن را راحت تر درک کنیم. به طور مثال شما در کتابتان نتیجه گیری هایی کرده اید که به هیچ عنوان از QFT استفاده نشده در حالی که در مباحث QFT می گنجد. به طور مثال دانشمندان تا سال 1921 نمی دانستند چرا اسپین الکترون یک دوم است و این چیز عجیبی بود تا این که نابغه فیزیک دیراک مستقل از کارتان با مخلوط کردن جبر لی و جبر کلیفورد و هندسه شبه اقلیدسی نظریه ریاضی اسپینورها را بنیان گذاشت و سپس با مخلوط کردن نسبیت خاص با مکانیک کوانتوم توانست ثابت کند اسپین الکترون یک دوم است و نتیجه جالب تر پیش بینی وجود ذرات ضدماده از معادلات پیچیده اسپینوری بود که بعدا در آزمایش ها کشف شد. سپس این مطلب پایه گذار QFT و سپس با توسعه آن وجود بوزون هیگز توسط پیتر هیگز در چهل سال قبل پیش بینی شد از طریق معادلات ریاضی دیگر در فیزیک. بعد نظریه استاندارد بود که برای فهم آن احتیاج به دانستن توپولوژی جبری پیشرفته دارید. بعد نظریه ابر تقارن که نظریه ابعاد بالا است و بعد نظریه پیمانه ای و سپس با همه توان ریاضی مانند ابر جبر های لی و ابر هندسه و ابر صفحه ها و توپولوژی پیشرفته و هندسه جبری پیشرفته تازه می توانید به نظریه ریسمان سلام دهید. امیدوارم موفق باشید.[/quote]
منون از نظرتان!
با درود. دوست گرامیر با سپاس از زحمات شما البته من وقت نکردم متاسفانه کل کتاب شما را مطالعه کنم . اما با ورق زدن الکترونیکی چند نکته دیدم که لازم به خاطرنشان کردن است. اول این که در مقدمه گفتید فا و زمان را هم ارز نامند چنین چیزی غلط است. اصل هم ارزی که مخصوص نسبیت عام و نه خاص است جرم جبری و جرم جذبی را هم ارز می داند. فضا-زمان بدون همراهی هم بی معنا هستند. در جایی دیدم انرژی را حاصلضرب مکان در نیرو گرفته اید. توجه کنید آن ضرب داخللی است. علاوه بر این که هنوز ماده تاریک و ویمپ ها به طور کامل کشف نشده و در حد تئوری هستند و همچنین ده ها تئوری برای ماده تاریک و انرژی تاریک و نیروی تاریک وجود دارد.
از طرفی استفن هاوکینگ مخالف سرسخت سفر در زمان است و مباحث معروف او برای پیکان زمان و آنتروپی در بین فیزیکدانان معروف است. البته میچو کاکو فیزیکدان ژاپنی طرفدار سفر در زمان بوده و با هاوکینگ مباحثه های طولانی در این زمینه داشته است.
در ضمن با سپاس از زحمات شما نتیجه گیری های شما بیشتر فلسفی است. باید بدانید فیزیک بر دو پایه استوار است. 1- ریاضیات 2- آزمایشگاه چنانچه هر یک از این دو نباشد آن را فرضیه نامیم ولی باید حتما یکی از این دو باشد و وجود هر دو فرضیه را به قانون تبدیل می کند. بنابراین امیدوارم اگر فرضیه ای دارید ابتدا ریاضیات آن را بوجود آورید. فلسفه علم جدا از خود علم است. مطالبی که در فیزیک بر مبنای فلسفه گفته شود در رده شبه علمی نامیده می شود. نظریه ریسمان ها و جهان های موازی و هلوگرافیک ابتدا بر پایه ریاضیات پیشرفته سوار بودند و با تجزیه تحلیل معادلات به نتایجی رسیدند و بعد آن را به بیان ساده گفتند تا من و شما آن را راحت تر درک کنیم. به طور مثال شما در کتابتان نتیجه گیری هایی کرده اید که به هیچ عنوان از QFT استفاده نشده در حالی که در مباحث QFT می گنجد. به طور مثال دانشمندان تا سال 1921 نمی دانستند چرا اسپین الکترون یک دوم است و این چیز عجیبی بود تا این که نابغه فیزیک دیراک مستقل از کارتان با مخلوط کردن جبر لی و جبر کلیفورد و هندسه شبه اقلیدسی نظریه ریاضی اسپینورها را بنیان گذاشت و سپس با مخلوط کردن نسبیت خاص با مکانیک کوانتوم توانست ثابت کند اسپین الکترون یک دوم است و نتیجه جالب تر پیش بینی وجود ذرات ضدماده از معادلات پیچیده اسپینوری بود که بعدا در آزمایش ها کشف شد. سپس این مطلب پایه گذار QFT و سپس با توسعه آن وجود بوزون هیگز توسط پیتر هیگز در چهل سال قبل پیش بینی شد از طریق معادلات ریاضی دیگر در فیزیک. بعد نظریه استاندارد بود که برای فهم آن احتیاج به دانستن توپولوژی جبری پیشرفته دارید. بعد نظریه ابر تقارن که نظریه ابعاد بالا است و بعد نظریه پیمانه ای و سپس با همه توان ریاضی مانند ابر جبر های لی و ابر هندسه و ابر صفحه ها و توپولوژی پیشرفته و هندسه جبری پیشرفته تازه می توانید به نظریه ریسمان سلام دهید. امیدوارم موفق باشید.
PDF
دانستنیهای فیزیک و کامپیوتر-1
9 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک