رسته‌ها
آدمهای سه قران و صناری
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 37 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 37 رای
«حکایت بلوچ تلفیق موفقی است از شیوه تصویر هنرمندانه فضاها با آدم‌ها با آگاهی‌های مورد نیاز در مردم‌شناسی.» این گفته احمد اشرف اندیشمند شهیر ایرانی شاید بهترین وصف برای اثر ماندگار فردی باشد که ۴۷ سال تمام را با مردمان بلوچ «زیسته» است؛ همو که با وجود در اختیار داشتن مدرک دکترا از انگلستان آن هم در زمانه‌ای که کمتر کسی اساساً مدرکی مشابه با او در اختیار داشت، ترجیح داد به جای پست و مقام، راه بلوچستان را در پیش گیرد و با کوششی مثال‌زدنی، یکی از برجسته‌ترین تک‌نگاری‌های اجتماعی را به رشته تحریر درآورد.
حال دکتر محمود زند مقدم ، بلوچ‌شناس پیشگام ایرانی سخن بسیار دارد؛ سخنانی که سرچشمه‌اش شناختی عمیق از مردمان و مختصات خاص بلوچستان است و این شناخت تام و تمام نه یک تعارف بلکه واقعیتی است که ریشه‌اش به عجین بودن زندگی او با بلوچستان برمی‌گردد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
48
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
bahmanabdi
bahmanabdi
1402/01/26
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آدمهای سه قران و صناری

تعداد دیدگاه‌ها:
8
آقای زند مقدم گوهر یکدانه ایست و همه ی کتابهای ایشان خواندنیست به وبژه با آن نثر دلنشینشان
سلام واقعاممنون اززحمتی که می کشید.خیلی خوبید.
توضیح زیبای بهمن جان موجب شد کتاب را یه سره بخونم.دوستان پیشنهاد می کنم نثر زیباو روان کتاب را که مثل دونه های ریز شن لیز می خوره و شما را در طول ماجرا جلو می بره از دست ندید.
حقیقتش اسکن کتاب هم خیلی عالیه و صفحات شفاف و واضحه.ممنون.
در آخرین سفرم به تهران-بهمن90-در حال گشت زنی در خیابان انقلاب- سیگار به دست- کنار بساط یکی از حراجی های معمول آنجا مدتی توقف کردم و نگاهم به کتابی افتاد؛که علی رغم کهنگی و کوچکی؛ مضمونی در خور و گیرا داشت تا بدانجا که تمامش را در مترو خواندم!
نثر سلیس و داستانی همراه با آگاهی­های نویسنده­ از اقلیم و فرهنگ بلوچستان از این کتاب اثری خواندنی و جذاب آفریده.ترجیح دادم نسخه اسکن شده کتاب را به دوستان عزیزم پیشکش کنم!در ضمن این کتاب 47 صفحه است دوستان مدیر و ناظر لطفاً اصلاح کنید.
در ضمن فرمایش saeidborji متین؛ از شما دوست خوبم و کلیه دوستان خواننده پوزش می خواهم.حقیقتاً اولین بارم بود با اسکنر کار می کردم!
[quote='saeidborji']با تشکر از دوست عزیز اگر خودتان زحمت اسکن را کشیده اید صقحه 12 قابل خواندن نیست .[/quote]
دوست عزیز الان چک کردم موردی نیست؛ حالا خواستین میلتونو برام بفرستین میل کنم.
با تشکر از دوست عزیز اگر خودتان زحمت اسکن را کشیده اید صقحه 12 قابل خواندن نیست .
آدمهای سه قران و صناری
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک