رسته‌ها
مبانی کلامی اجتهاد
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 18 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 18 رای
تعداد صفحات : 413

کتاب مبانی کلامی اجتهاد یکی از کتاب های بسیار مهم در مورد اسلام و فلسفه و کلام است که تاکنون منتشر شده است،
این کتاب به عنوان کتاب برگزیده سال در رشته ی خودش انتخاب شد.

چکیده مباحث مطرح شده در این کتاب:

مساله کلامی چیست؟
قرآن
وحی
ساختار زبان
تفسیر و تاویل
هرمنوتیک
نقد اندیشه ها
اندیشه های شلایرماخر
اندیشه های اگوست بک
اندیشه های دیلتای
معنای بنیادین متن
اندیشه های هایدگر
هایدگر و هرمنوتیک
اندیشه های گادامر
اندیشه های هیرش
نظریه قبض و بسط عبدالکریم سروش
ارکان نظریه و نقد آن
بشری بودن معرفت
دین چیست؟

زندگی
مهدى هادوى تهرانی در سال 1340 در تهران متولّد شدند . پس از طىّ دوره ی دبستان و راهنمایى ، به عنوان شاگردِ ممتاز از دبیرستان خوارزمى تهران که از دبیرستان هاى بسیار معتبر روزگار ایشان بود ، در رشته ی ریاضى و فیزیک دیپلم گرفتند و در حین تحصیل توانستند در سن 16 سالگی مدرک معتبر تافل ( TOEFL ) در زبان انگلیسی را با امتیاز بالا از دانشگاه پرینستون دریافت کنند .
ایشان در دوران دبیرستان ، مطالعاتِ گسترده ای در زمینه ی فیزیک نظری و ریاضیات کاربردی انجام دادند و در این زمینه با برخی دانشگاه های بزرگ دنیا مکاتبه داشتند . ایشان پس از اخذ دیپلم به عنوان یکى از پذیرفته شدگان ممتاز کنکور ، در رشته ی مهندسى برق و الکترونیک دانشگاه صنعتى شریف مشغول به تحصیل شدند .

آن گاه پس از مهاجرت دائم به قم ، دوره ی سطح ( سطوح 1 و 2 و 3 فعلی حوزه ) را در مدت پنج سال در نزد استادان نام آوری به پایان رساندند و در امتحانات حوزه بار ها به عنوان فرد ممتاز معرفى شدند .

در فلسفه و منطق از محضر بزرگانى همچون حضرات آیات انصارى شیرازى ، حسن زاده آملى و مصباح یزدى بهره جستند و سال ها به خوشه‏ چینى از خرمن حکمت حکیم متألّه آیة الله جوادى آملى مشغول بودند . افزون بر این ، ایشان ، آموزش های اخلاقی و عرفانی را از تهران در نزد آیة الله خوشوقت آغاز کردند و از ابتداى حضور در قم ، افزون بر بهره گیری از دریای معنویّت ، آیة الله بهجت فومنی و دروس اخلاق آیة الله مظاهری ، با سالک واصل آیة الله بهاء الدینى ، مراوده داشتند . ایشان در نزد آن بزرگوار علاوه بر اخلاق و عرفان به تحصیل فقه ، تفسیر قرآن و حدیث نیز پرداختند .

افزون بر این ، ایشان به تدریسِ مباحث منطقى ، فلسفى و کلامى اشتغال داشته اند و برخى آثارِ قلمى ایشان ، حاصل همین تحقیقات و تدریس هاست . بزرگانی چون آیة الله سبحانی ، آیة الله دکتر هادوی را مبتکر دانش نوین مبانی کلامی اجتهاد می دانند . این دانش برای اولین بار در درسی به همین عنوان توسط ایشان به حوزه معرفی و در کتابی با همین نام به متفکران و محققان عرضه شد . این کتاب به عنوان کتابِ سال ، مورد تقدیر قرار گرفت .
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
413
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
poorfar
poorfar
1392/05/09

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی مبانی کلامی اجتهاد

تعداد دیدگاه‌ها:
6
خواهشی دادم
لطفا لطفا تمام جلد کتاب های مرجع حدیث شیعه رو بذارید با ترجمه
سپاس از امکانی که برای دانلود این کتاب گذاشتید.
چطور باید کتاب را دانلود کرد؟
سلام
باید عضو بشین و از قسمت سمت چپ پایین صفحه دانلود کنید
مبانی کلامی اجتهاد
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک