رسته‌ها
کتاب پرسش ها
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 38 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 38 رای
کتاب پرسش ها به 15 زبان ترجمه شده است. این کتاب این فرصت را به ما می دهد که چیز هایی را بپرسیم که آنقدر گستاخانه، شرمسار کننده و سختند که معمولا خودمان از کسی نمی پرسیم. پرسش‌هایی که کمتر جرات می کنیم حتی با خودمان و در تنهایی مطرح کنیم. اما این پرسش ها وقتی که در قالب یک مجموعه با دیگران به اشتراک و بحث گذاشته می شود بسیار برانگیزاننده هستند یک گردهمایی ساده کسالت بار را به نقطه‌ی آغازی برای اندیشیدن و تفریح ِ هم‌هنگام به بحث های غیر معمول و ارزشمند می کشانند.
اینجا پرسش هایی متفاوت خواهی دید. راهی برای آشنایی بیشتر با خودت و دیگران. می تواند مسیری باشد برای رشد شخصی، ابزاری باشد برای عمیق تر کردن روابط ، راهی سریع باشد برای شناخت فردی بیگانه و در عین حال سرگرمی ای باشد دلچسب. از این پرسش‌ها می‌توان در جمع های دوستانه و خانوادگی به خوبی استفاده کرد.
وقتی آنها را در جمع به بحث می گذارید حواستان باشد که حالات روحی و شور و هیجان افراد هنگام پاسخ گویی ممکن است حتی از خود جواب او اطلاعات بیشتری را منتقل کند.
از این پرسش ها چه به عنوان ابزاری برای کشف درون خود استفاده کنیم و یا راهی برای بر انگیختن هم نشینان در یک جمع، در هر صورت این کتاب، رویه ها، باورها و اخلاقیات را به چالش می کشد و با مباحث پیش بینی نشده ای رو به رو می شویم.
وقتی در ارزش هایت و ارزش های دوستانت به جستجو می پردازی و آنها را به چالش می کشی، متوجه می شوی که این پرسش ها چیزی است فرا تر از یک وقت گذرانی و سرگرمی.

آموخته‌ایم بسته‌ای از پاسخ های آسان و آماده‌ی مصرف را در اختیارمان بگذارند، پاسخ هایی به همه‌ی پرسش‌های‌مان. این ساخت تربیت ماست که به "برون‌آمدن دستی از غیب" و "آماده خوری" عادت داریم. باید بتوان خلاف‌آمد این شیوه‌ی زیست گام برداشت. این کتاب فقط پرسش است و بس! و گامی در راه ترک آن عادت و آن تربیت. پرسش درست، بخش بزرگی از حل مساله است. پرسش‌هایی که در کتاب مطرح شده‌اند تلاش دارند تا پرسش‌هایی اساسی، عمیق و وجودی باشند، پرسش‌هایی که بتوانند ما را با خودمان درگیر کنند تا خود را به واسطه‌ی آنان بهتر بشناسیم.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
mashouf_alireza
آپلود شده توسط: mashouf_alireza
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
43
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کتاب پرسش ها

تعداد دیدگاه‌ها:
2
اول کتاب با نوشته هاش باعث ی هیجان و شوقی میشه که بری و سوالارو بخونی. اما بعد از خوندن سوالا آدم متوجه میشه شوق و ذوقش الکی بوده! بنظرم این که میگه بعضی سوالارو ممکن نیست آدم حتا توو تنهایی از خودش بپرسه کاملن غلطه. چون آدم تو فکر خودش میتونه به هرچیزی فکر کنه و براش هیچ مانعی نیست. حداقل نصفه این سوالارو خیلی وقتا از خودم پرسیدم.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.