Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

چشمهای سیمونه

چشمهای سیمونه

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ق‍ق‍ن‍وس‌، ۱۳۸۰.

» کتابناکهای مرتبط:
وسوسه
خرده جنایتهای زناشوهری
زندگینامه برده فراری

نسخه ها
4.4 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۲/۰۷/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
ft0parham
Member
گراتزیا دلددا یکی از معدود نویسندگان ایتالیایی است که در شرایط سخت گیرانه قرن نوزدهم و با توجه به تمام تبعیض های میان زن و مرد در ان دوران خوش درخشید. وی که تا کلاس سوم دبستان بیشتر بطور رسمی به مدرسه نرفت و مطالعات و کسب دانش را در خانه ی عمه اش پی گرفت.
اولین داستان کوتاه وی در ارتباط با اوضاع زادگاهش و با نام خون یکی از اهالی ساردنی را شروع کرد و پس از ازدواج‌ همراه همسرش از ساردنی به رم رفت و گویی رم استعدادهای وی را شکوفا کرد و راه نویسندگی را تندتر پیمود تا آنجا که سال ۱۹۲۶ موفق به کسب جایزه نوبل ادبی شد.
اثار این نویسنده توسط بهمن فرزانه در فارسی ترجمه شده.
کتاب حاضر داستان ماریانا است که پس از مرگ عمویش ثروتمند شده در روستای سررا با جوانی به نام سیمونه آشنا می شود. سیمونه که قبلا خدمتکار ماریانا بود اینک راهزنی مشهور شده است. آن دو به هم علاقه مند می شوند اما ماریانا شرط می گذارد که اول سیمونه خود را به دادگاه معرفی کند. در برخورد بعد آن ها تصمیم می گیرند که قبل از معرفی سیمونه ازدواج کنند اما …
دوستان در این داستان با عشقی کلاسیک از جنس تفاوت طبقاتی طرف هستیم که برخلاف نظر برخی به نظرم دلچسب هم هست.
با سپاس از کبیر بزرگوار
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You