Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

شبهای سرای

شبهای سرای

نویسنده:
.
مروری بر کتاب
«شبهای سرای » سرگذشت امه دو بوک دوریوری دخترخاله ژوزفین همسر ناپلئون امپراتور فرانسه است که در سال 1773 در خانواده ای فرانسوی و مقیم جزیره مارتینیک واقع در دریای کارائیب به دنیا آمد و در دوازده سالگی برای ادامه تحصیل در صومعه ای نزد خواهران تارک دنیا به فرانسه اعزام شد.
سه سال بعد که نزد خانواده اش برمی گشت، گرفتار دریازنان بربرشد و او را به الجزایر بردند و بیگ الجزایر به خاطر زیبایی فوق العاده اش او را به سلطان عثمانی پیشکش کرد.
این کاخ تازه را که از این پس از آن من است، به سرای کهنه که سالیان سال در آن می زیستم تر جیح می دهم. در این جا نور به فراوانی داخل اتاقها می شود.
اما چشم انداز شهر قسطنطنیه را با اینکه اینقدر نزدیک است نمی توانم ببینم. قسطنطنیه تاریخ است ، گذشته من است.
از پنجره اتاقهایم منظره آرام بخش باغ پر گل، ایوان مرمرین کنار دریا و یک کشتی باد بانی را که با شکوه بر بغار بوسفور می لغزد از میان قایقهای کوچک می گذرد و شیاری روی آب به وجود می آورد...

حق تکثیر:
چاپ اول: ت‍ه‍ران‌، ن‍ش‍ر گ‍ف‍ت‍ار‏‫، ۱۳۶۶
آخرین چاپ: ت‍ه‍ران‌، نشر ق‍طره‌‏‫، ۱۳۹۰

» کتابناکهای مرتبط:
خرده جنایتهای زناشوهری
نور جهان
جنایت و مکافات

نسخه ها
4.6 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۲/۰۶/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
melika1371
Member
من این کتاب رو خیلی وقت پیش خوندم ( تقریبا دوم یا سوم دبیرستان بودم) ولی هنوزم هم تمام نوشته هایش یادمه! واقعا رمان زیبایی است و نویسنده خیلی زیبا وقایع رو توصیف میکنه .... عشق میان امه (نقش دل) و سلیم فوق العاده زیباست....
ارزش چندین بار خوندن رو داره....
نقل قول  
mina58
Member
خواندن این کتاب رو به دوستانی که به رمان های تاریخی مخصوصا تاریخ عثمانی علاقمندندتوصیه می کنم.کتاب بسیار زیباییست
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You