Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

کورس

کورس

نمایشنامه «کورس» ، تنها نمایشنامه‌ نیکوس کازانتزاکیس ، نویسنده مشهور یونانی ، می باشد . در این نمایشنامه به پیروی از تراژدیهای یونانی با زبانی شاعرانه ، مبارزه انسان در مقابل سرنوشت و غلبه بر ضعفهای خود را می‌بینیم ، با این تفاوت که کوروس یک تراژدی نیست. «کورس» به معنای مرد جوان است و از آنجا که کازانتزاکیس علاقه‌ بسیاری به آثار نیچه داشته ، شاید مرد جوان تداعی‌گر همان انسان برتر از نگاه نیچه باشد.

حق تکثیر:
تهران; نوروز هنر , ۱۳۸۸

» کتابناکهای مرتبط:
خرده جنایتهای زناشوهری
چین و ژاپن
آزادی یا مرگ

نسخه ها
4.5 / 5
با 32 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۱/۱۲/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
parsa1351
Member VIP
نیکوس کازانتزاکیس (ه یونانیی: Νίκος Καζαντζάκης) نویسنده، شاعر، خبرنگار، مترجم و جهانگرد یونانی در تاریخ ۱۸ فوریه (۱۸۸۳ میلادی) در شهر هراکلیون در کرت زاده شد و در ۲۶ اکتبر (۱۹۵۷) در فرایبورگ آلمان درگذشت. او نویسنده‌ای است که دغدغه جامعه بشری را داشته و عمیقأ به تحلیل آنها پرداخته‌است.

نمایشنامه «کورس»، تنها نمایشنامه‌ نیکوس کازانتزاکیس، نویسنده مشهور یونانی، می باشددر این نمایشنامه به پیروی از تراژدیهای یونانی با زبانی شاعرانه، مبارزه انسان در مقابل سرنوشت و غلبه بر ضعفهای خود را می‌بینیم، با این تفاوت که کوروس یک تراژدی نیست. «کورس» به معنای مرد جوان است و از آنجا که کازانتزاکیس علاقه‌ بسیاری به آثار نیچه داشته، شاید مرد جوان تداعی‌گر همان انسان برتر از نگاه نیچه باشد.
نقل قول  
ponaak
Member
«کورس» نمایشنامه مهمی محسوب می‌شود که با نگاه مدرن به نمایش‌های یونان باستان نوشته شده است. در این اثر مرد جوان پاکی به جنگ وجهه حیوانی خود می‌رود و خود را از آن آزاد می‌کند.

نمایشنامه «کورس» روایت سیر و سلوک در جستجوی خداست. در این اثر مبارزه انسان در برابر سرنوشت و غلبه بر ضعف‌های خود را می‌بینیم.

در مقدمه کوتاه کتاب عنوان شده، «کورس» کلمه‌ای یونانی به معنای مرد جوان است که می‌توان آن را تجسم انسان برتر از نگاه نیچه ارزیابی کرد، که در آن تسئوس، پهلوان یونانی پس از غلبه بر نفس خود بدل به کورس می‌شود.
به علاقمندان نیچه هم توصیه میکنم بخونن
نقل قول  
soheil100
Member
نمی دونستم این نیسنده همچین کتابی هم داره.اما همه نوشته هاش فوق العا ده است.ممنون.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You