رسته‌ها
قهرمان واقعی
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 17 رای
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 17 رای
✔️ کتاب حاضر مبنای آخرین فیلم رابرت ردفورد، پس از یک وقفه کوتاه و بازگشت به سینما می باشد که به دلیل سهم افشاگرانه در معرفی نقش عواملی که در پشت صحنه ورزش به کار ساختن و پرداختن بت های کاغذی و قهرمانان کاذب مشغولند، تحسین میلیون ها نفر را برانگیخت.
نویسنده خود اشاره می کند هدف وی از انتخاب این عنوان القای یک "Natural Champ" یا قهرمان طبیعی است که چون برگردان فارسی آن برای بیان مفهوم مورد نظر نویسنده کفایت نمی کرد، "قهرمان واقعی" برای عنوان فارسی کتاب انتخاب شد.
روی هابس قهرمان اثر حاضر، از دیدگاه هوادارانش بتی است که در همه جا با فریادهای تحسین و شادی استقبال می شود و انسانی است که برای خویشتن می جنگد. او قهرمان طبیعی است که شوق پیروزی و پیروز شدن جزئی از وجود اوست و می کوشد تا به انگیزه این شوق در تمام صحنه های زندگی از جمله ورزشی که دوست دارد و به چنگ آوردن آنکه وی را می طلبد و گمان می کند از دست داده است، پیروز باشد. آیا این بت محبوب در میان آخرین فریادهای شادی و تحسین و در بزرگترین مسابقه زندگی اش یعنی مبارزه برای قهرمان واقعی ماندن نیز پیروز خواهد شد یا دستهای ناپاک و پر از نیرنگی که شکوه زندگی وی را به تیرگی ها آلوده اند، سرانجام وی را به زیر خواهند کشید؟
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
322
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
1392/04/25

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قهرمان واقعی

تعداد دیدگاه‌ها:
1
«برنارد مالامد» داستان‏ نویس و نگارشگر داستانهای کوتاه یهودی امریکائی به سال 1914 در بروکلین نیویورک زاده شد، در سیتی کالج نیویورک و دانشگاه کلمبیا درس خواند و از سال 1961 در کالج «بنینگتون» تدریس زبان و ادبیات انگلیسی را پیشه کرد و کارش را با درجه استادی در کالج «اورِگون» ادامه داد. او از همان سنین نوجوانی به داستان‏ نویسی علاقمند شد و در سال 1952 اولین داستان خود را با عنوان «استعداد طبیعی» انتشار داد. این کتاب در ایران با عنوان «قهرمانی واقعی» ترجمه شده است.در سال 1984 که مالامد دیگر به عنوان داستان‏ نویسی توانا تثبیت شده بود، «باری لوینسون» از روی این داستان فیلمی با شرکت «رابرت ردفورد» ساخت. «استعداد طبیعی»، حکیتی نیشدار دربارة یک بازیکن بیسبال است که زد و بندهای پشت پردة این ورزش پرطرفدار را در امریکا تصویر می‏کند.
قهرمان واقعی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک