Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

چین و ژاپن

چین و ژاپن

نیکوس کازانتزاکیس (به یونانی: Νίκος Καζαντζάκης) نویسنده، شاعر، خبرنگار، مترجم و جهانگرد یونانی در تاریخ ۱۸ فوریه (۱۸۸۳ میلادی) در شهر هراکلیون در کرت زاده شد و در ۲۶ اکتبر (۱۹۵۷) در فرایبورگ آلمان درگذشت. او نویسنده‌ای است که دغدغه جامعه بشری را داشته و عمیقأ به تحلیل آنها پرداخته‌است.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: آت‍ی‍ه‌، ۱۳۷۹

» کتابناکهای مرتبط:
خرده جنایتهای زناشوهری
نور جهان
آزادی یا مرگ

نسخه ها
4.2 / 5
با 30 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 5
۱۳۹۲/۰۳/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
rihan
Member
با یوشیرو می روم دختری بلند و معصوم و هایکویی را برایش می گویم که آخرین زن ژاپنی وقتی در شبی خوش مرتکب هاراکیری می شود بر کیمونو خواهد نوشت. دختر امروزی می خندد و با تمسخر به من می نگرد: " برای او ناراحتی؟ بگذار مرتکب هاراکیری شود شاید ما راحت شویم! بگذار مرتکب هاراکیری شود همان طور که تیروکمان وقتی تفنگ سرپر را دید شکست و هزار تکه شد همان طور که قلم نی وقتی خودنویس را دید شکست... عتیقه ها ! بگذار بروند و در موزه ی مردم شناسی بایستند در ویترین هایش با یک خروار نفتالین!"
لحظه ای ساکت ماند اما در درون از خشم می جوشید و نکوشید که آن را پنهان کند. خشمگین فریاد زد: " بس است! وقت آن است که این دلقک بازی و آمد و شد و گلگشت توریست ها در این خاتمه یابد. اگر می دانستی چه خشم و خجالتی مرا فرا می گیرد وقتی خانم های پیر آمریکایی به دفترم می آیند و می خواهند مناظر جالب را نشانشان دهم: گیشاها و سوکی یاکی و آيین های چای و این که آيا می توانند در یک مجلس عروسی یا بزرگداشت ژاپنی حضور یابند انگار ما میمون هستیم!"
کوشیدم او را آرام کنم اما دختر امروزی برافروخته بود.
"تو نمی دانی که ما دختران این همه سال چه کشیدیم! گرسنه بودیم اما کم می خوردیم زیرا باید چنین می کردیم. با نیمی از دهان حرف می زدیم وقتی غریبه ای در پیش ما بود کوتاه و آهسته می خندیدیم. صورتمان باید مانند خربزه دراز باشد و دهانمان مثل یک انگشتانه و زانوهایمان کج می شد زیرا وقتی نوزاد بودیم پاهایمان را می بستند و از شکل می انداختند. هرگز در ورزش ها شرکت نمی کردیم و برنج و به ندرت گوشت می خوردیم و بدین ترتیب بدنمان لاغر و بدشکل می شد. با مردی که دوست داشتیم ازدواج نمی کردیم بلکه با هرکس والدینمان می خواستند ازدواج می کردیم و مجبور بودیم او را پرستش کنیم و ارباب بنامیم و کفش هایش را بپوشانیم و درآوریم و می دانستتیم که او معشوقه دارد اما این ها رسوم سنتی بود و ما مجبور بودیم که از "ارواح نیاکانمان" پیروی کنیم! اما به من بگو بهتر نیست که از "ارواح آیندگان" پیروی کنیم؟"
نقل قول  
manilarina
Member VIP
سخت نیست برادر. چون روال کار اینه که کتابی که آپلود میشه اونم توسط فرد مجرب و کارکشته ای چون شما که حق آب و گل دارید تو کتابناک یه مختصر شرحی نوشته بشه تا مخاطب بدونه تا این کتاب چین و ژاپن رمانه یا تحلیل تاریخی هست یا طنز! وگرنه ما به شما ارادت داریم...
نقل قول  
Shaya1
Member
خیلی خوشحالم که تونستم این کتاب اینجا پیدا کنم
واقعا سپاسگزارم
نقل قول  
khar tu khar
Publisher
نقل قول از manilarina:
دستت درد نکنه برادر. کاش یه توضیح مختصری می نوشتی از این کتاب...

"نیکوس کازانتزاکیس "( 1957ـ 1883م) نویسنده بزرگ یونان نوین و یکی از مشهورترین نویسندگان قرن بیستم، در طول عمر خود سفرهای زیادی کرد .او سفرهایش را از سال 1907م آغاز نمود و فقط چند کشور در آسیا و اروپا باقی ماند که موفق به دیدن آنها نشد .حاصل مسافرت‌های او مجموعه سفرنامه‌هایش است .او در سفر نامه‌نویسی روشی جدید بنا نهاد، که ضمن حکایت ادبی سفر، همه چیز را از توصیف مناظر گرفته تا مقاله‌ای فلسفی درباره اندیشمندان بزرگ یک سرزمین، دربرمی‌گیرد .سفرنامه‌های کازانتزاکیس، با توصیف‌های هیجان‌انگیز، معرفی دقیق اشخاص، جاها و ماجراها، افکار عمیق و موجز فرهنگ و باورها، دیدنی‌ها و شگفتی‌ها، به طور کلی جنبه‌های زندگی مادی و معنوی و فکری مردم و اقوام مختلف خوانندگان را به شناختی جامع و جذاب از سرزمین‌های مختلف می‌رسانند .او در سفرنامه‌هایش سعی می‌کرد مردمان سرزمین‌ها را بفهمد و ریشه و گستره الگوهای رفتار و روش زندگیشان را از طریق دنبال کردن تاریخشان نشان دهد .از جمله آخرین سفرهای کازانتزاکیس به همراه همسرش در سال 1935به ژاپن و چین بود که سفرنامه آن نخستین بار در سال 1938منتشر شد .این سفرنامه شامل دریافت‌های او از خاور دور است . کتاب از دو بخش و یک ضمیمه تشکیل شده است .بخش نخست شرح سفر ژاپن است که از جمله مطالب و سرفصل‌های آن عبارت‌اند از :روی کشتی ژاپنی ;بنادر شرقی ; سنگاپور ;مسیحی ژاپنی ;شانگهای شهر نفرین شده ;کوبه ;اوساکا ;نارا ;الهه رحمت ;باغ‌های ژاپنی ;توکیو ;تئاتر ژاپنی ;هنر ژاپنی ;زن ژاپنی ;وداع با ژاپن ;فوجی .بخش دوم سفرنامه چین کازانتزاکیس است که از سرفصل‌های زیر تشکیل شده :پکن میهمانی چینی ;خرافه‌پرستی چینی‌ها ;چینی‌ها و مرگ ;تئاتر چینی ;والاترین شکار .در بخش پایانی، یادداشت‌های کازانتزاکیس درباره کتابی که قصد داشت تحت عنوان "بیست سال بعد "درباره چین بنویسد، با توضیحات و حاشیه‌نویسی‌های همسرش که کازانتزاکیس را در سفر به چین همراهی کرده بود و حاوی اطلاعات زمینه‌ای درباره آخرین سفر او به خاور دور در 1957است ضمیمه شده است .
منبع :
http://www.ketab.ir/bookview.aspx?bookid=248083
---------
زمان یافت متن بالا کمتر از 30 ثانیه بود .
یعنی این سرچ کردن در گوگل هم برایتان سخت است ؟
اینگونه میخواهید ایران یک قدرت منطقه ای باشد ؟
زهی خیال باطل
نقل قول  
manilarina
Member VIP
دستت درد نکنه برادر. کاش یه توضیح مختصری می نوشتی از این کتاب...
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You