با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

شورش تن به داران

شورش تن به داران

نویسنده:
عنوان اصلی: Die Rebellion Der Gehenkten

"شورش تن به داران" داستان زندگی سرخ‌پوستان مظلوم و ساده‌دلی است که توسط سرمایه‌داران حامی حکومت دیکتاتوری وقت با ترفندهایی شیطانی به دام افتاده‌اند و به شدیدترین شکل مورد استثمار قرار می‌گیرند تا بیش‌ترین سود را نصیب کارفرمایان خویش کنند. کارگران به مرور زمان و بر اثر فشارهای بسیار کارفرمایان و تجاوز و تعدی آنان به برخی از زنان، انقلابی را تدارک می‌بینند. آنان بدون داشتن حتی نقشه‌ای، با تکیه به قدرت تحرک انقلابی، دست به شورشی همگانی می‌زنند و با شعار زنده باد زمین و آزادی، سرپرستان خود را می‌کشند و با تهدید عده‌ی دیگری از سفیدپوستان، باعث آزادی دیگر سرخ‌پوستان در کمپ‌های مجاور می‌شوند. گروه شورشیان روز به روز گسترده‌تر می‌شود و سرخ‌پوستان از مناطق مختلف به آن‌ها می‌پیوندند. آن‌ها دسته‌ای نظامی برای دفاع از خویش تشکیل می‌دهند و پس از مدت‌ها حرکت در جنگل و حاشیه‌ی رودخانه، مونته‌ویا را پشت‌سر می‌گذراند و به دهات و زمین‌های اجدادی خویش می‌رسند و سرانجام زمین بدون ارباب و شلاق را به دست می‌آورند.

رت ماروت (Ret Marut) نویسنده آلمانی، دارای نام مستعار بی. تراون (B. Traven) نیز است ولی زندگینامه و اسم وی مورد جدل محققان است.

حق تکثیر :
تهران: نشرکارنگ، ۱۳۸۶

» کتابناکهای مرتبط:
پُل
رمان ، حافظه ، فراموشی
پاییز را فراموش نکن

نسخه ها
4.4 / 5
با 16 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۲/۰۴/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You