Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

موسیقی شانس

موسیقی شانس

نویسنده:
پل استر در «موسیقی شانس» با بیان روایتی از پوچی سرنوشت شخصیت های داستان، واقعه‌ای عجیب را طوری به میدان می‌آورد که به گونه‌ای نامنتظره رویدادهایی تازه می‌آفریند.
این نویسنده ی پست‌مدرن آمریکایی در «موسیقی شانس» با تردستی یک شعبده‌باز، ژانرها را در هم می‌آمیزد و با سرعت و مهارت یک بیلیارد باز می‌نویسد و واقعه‌ای عجیب را طوری به میدان می‌آورد که به گونه‌ای نامنتظره رویدادهایی تازه می‌آفریند و به شکلی جذاب برای مخاطب، بی معنایی زندگی غربی را به تصویر می‌کشد.
نویسنده در این کتاب داستان زندگی فردی به نام «جیم ناش» را نقل می‌کند که پس از جدایی همسرش در بزرگ کردن دختر دو ساله خود دچار مشکل می‌شود. ماجراهایی در زندگی ناش اتفاق می‌افتد و بازی سرنوشت او را به ناامیدی می‌کشاند. این شخصیت داستانی نوعی «شرارت» را در زندگی خود می‌یابد که بختش را به آتش کشیده و خشمی شعله‌ور را درون خود می‌یابد.
برخی از منتقدان این کتاب را رمانی «ابزورد» دانسته‌اند که بی معنایی زندگی غربی را تصویر می‌کند. این نویسنده در اکثر آثار خود زندگی امریکایی و آنچه به زندگی نیویورکی موسوم است را به بوته نقد می‌کشد.
خجسته کیهان، مترجم «موسیقی شانس» درباره این کتاب می گوید: این رمان شباهت‌هایی به آثار ابزورد دارد و با نگاهی بسیار بدبینانه و سیاه، زندگی مدرن امریکایی را به نقد می‌کشد. موس تنها دو شخصیت دارد. یکی از این دو شخصیت یک قمار باز است که ماجرای رمان بر اساس زندگی او شکل می‌گیرد. استر تلاش دارد از این طریق اوج اختلاف طبقاتی در جامعه امریکا را به تصویر بکشد. او نشان می‌دهد که قدرت ثروت چگونه می‌تواند به انسان قدرت حکومت بر سرنوشت دیگران را اهدا کند.
این مترجم پیش‌تر آثار دیگری از این نویسنده آمریکایی را به فارسی ترجمه کرده که از میان آنها می‌توان به «دیوانگی در بروکلین»، «شب پیش‌گویی»، «هیولا» و «سه‌گانه نیویورک» اشاره کرد که همگی از سوی نشر افق منتشر شده است.
استر با نام کامل پل بنجامین استر در 3 فوریه 1947 میلادی در نیویورک از پدر و مادری متعلق به طبقه متوسط به دنیا آمد. او در دانشگاه کلمبیا تحصیل کرد و مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از این دانشگاه دریافت کرد. استر بعد از پایان تحصیلاتش به فرانسه رفت و چهار سال در این کشور زندگی کرد و سپس در سال 1947 به آمریکا بازگشت.
شهرت استر بیشتر به خاطر مجموعه «سه‌گانه نیویورک» به دست آمده است. همچنین از فیلمنامه‌های او می‌توان به «لولو روی پل» اشاره کرد. این نویسنده همچنین برخی از شهرت خود را مدیون برخی از رمان‌های معمایی است که بخش عمده‌ای از کار نویسندگی او را تشکیل می‌دهند.استر تا به امروز بیش از 11 رمان و مجموعه داستان، یک مجموعه شعر، 5 نمایشنامه و فیلمنامه و سه مجموعه مقاله و یا زندگی‌نامه نوشته است.
«موسیقی شانس» با عنوان اصلی The Music of Chance در سال 1990 توسط استر نوشته شده و در سال 1993 دستمایه ساخت یک فیلم سینمایی به همین نام با کارگردانی فیلیپ هاس قرار گرفته است.

حق تکثیر :
تهران‏‫: نشر افق‏‫، ۱۳۹۱.

» کتابناکهای مرتبط:
خرده جنایتهای زناشوهری
هیولا
جنایت و مکافات

نسخه ها
4.5 / 5
با 34 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۱/۰۹/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
شیدای صحرا
Pro Member
چه اسم جالبی.موسیقی شانس
شانس آیا اصلا وجود دارد؟
آیا می توان روی آن حساب کرد و به زندگی با نگاه شانس و اقبال نگاه کرد؟
ملودی شانس رو تفکراتمون میسازه.در حقیقت ما می خواهیم این ملودی رو بسازیم و با آن کنسرتی اجرا کنیم به نام زندگی.
آیا میشه با ساختن چنین آهنگی پنجره خوشبختی به سویمان باز بشه؟پس جای تلاش چه میشود؟ به نظرم همه ی انسانها در نهاد خود
نیرو و قدرتی دارند که می توانند با آن به هر چه خواستند برسند و شانس را آدمهای بی اراده و تنبل میسازند تا با آن شکست های خود را توجیه کنند
نقل قول  
keivanpro
Member
لطفا" تمام کتاب هاش از جمله کتاب هیولا را هم بزارید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You