Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

زندگانی نو

نویسنده:
عنوان اصلی: La Vita Nova
این کتاب نثر و نظم به زبان ایتالیایی سروده شده است. دانته در این کتاب تحت تاثیر یک دوشیزه ایتالیایی به نام بئاتریس اشعار خود را سروده است دانته کتاب زندگانی نو را قبل از کمدی الهی سروده است.

. دانته در نه سالگی دلباخته دختری به نام «بئاتریس» شد که نسبت خویشاوندی هم با او داشت. آشنایی آن دو در یک محفل خانوادگی صورت گرفت. عشق دانته به بئاتریس سال ها ادامه یافت و دانته در ۱۹ سالگی، نخستین اشعار خود را در وصف عشق آسمانی خود سرود و محبوبش بئاتریس را بسان فرشتگان و به پاکی و صفای آنها می دانست. با وجود آنکه بئاتریس از علاقه و محبت دانته نسبت به خود آگاه بود، با شخص دیگری ازدواج کرد

. وی با این کار، آمال و آرزوهای دانته را بر باد داد و روح و قلبش را جریحه دار کرد. دانته حتی در لحظات پایان زندگی نیز این خاطره دردناک را بر زبان می آورد. اما ازدواج بئاتریس چندان دوام نیافت و او در سال 1290 در سن ۲۴ سالگی درگذشت. دانته که هنوز در آتش بی مهری و سست عهدی محبوب می سوخت و اشعاری شورانگیز در این زمینه می سرود، ناگهان با غم مرگ بئاتریس مواجه شد. او که شاعری تازه کار بود، با غم و اندوه تازه اش به دامان شعر و شاعری پناه برد و شاعری شوریده و توانا گشت و اشعار بسیاری درباره بئاتریس زیبا سرود.

کتاب زندگانی نو نوشته شده در سال ۱۲۹۵ است.کتاب بیانگر داستان یک عشق با وقار قرن وسطی و محدودیت های یک عشق با وقار است.برای بسیاری از منتقدین این زندگانی نو می تواند به عنوان یک زندگانی نو یا جدید باشد.

در این کتاب بئاتریس تجسمی از عشق دانته است.و دانته این کتاب را در سن بیست سالگی با اشتیاف به میل دانته سروده است.

کتاب حالتی از ورود به دنیای اندیشه و درون نگری را به هنر شاعری به آدمیان آموزش می دهد.

حق تکثیر:
‏‫تهران‬‏‫: ت‍ی‍ر‬‏‫، ۱۳۸۷

» کتابناکهای مرتبط:
حمام
A Tale of Three Lions
پارک منسفیلد

نسخه ها
4.1 / 5
با 37 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۱/۰۴/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
losas
Member VIP
اطلاعاتى در مورد دانته آلگیرى:
این شخص در شهر فلورانس ایتالیا متولد شده بود و به تحصیل رشته ى حقوق پرداخت.. او رسالتى در مورد سلطنت دارد ولى به موضوعات امپراتورى نیز پرداخته است...در جوانى به خاطر اشعارش معروف شد..یکى از معروف ترین اثر او کمدى الهى دانته است که در مورد صلح مى باشد... ماجراى کتاب مربوط به سفر معنوى اوست که متشکل از سه بخش ازجمله دوزخ برزخ و بهشت مى باشد.. این اثر در قرن 14 و 15 توسط بهرام به فارسى برگردانده شد..
دانته در کودکى عاشق دخترى به نام بعاتریس میشود...این زن یک سال قبل از مرگش با دانته سخن میگوید ولى حرفى از عشق به میان نمى آید... از آنجایى که این زن جوان میمیرد ؛ یک سال بعد دانته اثرى به نام لاویتا نووا به معنى زندگى نو را مى نویسد.
نقل قول  
marsss
Member
حالا همه تو ایران کپی رایت رو رعایت می کنن فقط مشکل ما همین 4 تا کتاب ی که تو کتابناک آپلود شدس.
نقل قول  
hamco
Member
حقوق ناشر و مولف در نظر گرفته نشده و این کتاب به نظر من حق تکثیر نداره....اومدم اعتراض بدم ولی اون هم خراب بود و ارور می داد....در هر صورت من گفتم کار مفیدی انجام داده باشم. دی
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You