رسته‌ها
بینوایان (جلد 2)
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 111 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 111 رای
✔️ بینوایان (Les Misérables) نام رمان معروفی نوشته ویکتور هوگو نویسنده سرشناس فرانسوی است. از این اثر فیلم‌ها و تئاترهای اقتباسی زیادی ساخته شده‌است، مانند موزیکالی به همین نام.
وی در کتاب بی‌نوایان به تشریح بی‌عدالتی‌های اجتماعی و فقر و فلاکت مردم فرانسه می‌پردازد، همان عوامل و محرک‌های اجتماعی که منجر به سقوط ناپلئون سوم شد. انحصار توزیع قدرت و ثروت در دست خانواده فاسد سلطنتی که از مشکلات جامعه فرانسه کاملاً بی‌اطلاع بودند، سبب ایجاد معضلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه فقیر فرانسه شد و انقلاب فرانسه ناشی از همین تحولات زیرساخت‌های اجتماعی جامعه فرانسه بود. ویکتور هوگو در خلال پردازش شخصیت‌های داستان و روانشناسی آنها، نحوه درگیری و دخالت آنان را در این نهضت اجتماعی و توده‌ای نشان می‌دهد.
بی‌نوایان تصویر راستین سیمای مردم فرانسه در قرن نوزدهم است. چهرهٔ چند قهرمان در بی‌نوایان برجسته‌تر ترسیم شده‌است از جملهٔ آن ژان والژان. او مرد میانسال خسته روانی است با نیم تنهٔ کهنه و شلواری وصله دار که پس از گذراندن نوزده سال زندان با اعمال شاقه، پس از تمام شدن ایام محکومیت جایی برای رفتن ندارد و کسی پناهش نمی‌دهد حتی در لحظه‌ای حاضر می‌شود به زندان باز گردد ولی راهش نمی‌دهند، در اوج درماندگی و سیه روزی به خانهٔ اسقفی پناه می‌برد اسقف با خوشرویی و مهربانی از او پذیرایی می‌کند ولی این مهمان ناخوانده نیمه شب ظروف نقرهٔ اسقف را به سرقت می‌برد. اما ساعتی بعد به دست ژاندارم دست گیر می‌شود. ولی بزرگواری اسقف مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد. ژان والژان در بیست و پنج سالگی اسیر پنجه‌های ستمگری شده‌است. او که روستایی پاکدلی بوده بسبب سرقت یک قرص نان برای سیر کردن کودک گرسنهٔ خواهرش این همه زندان تحمل کرده‌است. در نتیجه مهربانی و عاطفه برایش امر فراموش شده ایست. سر انجام نیک منشی یک مرد روحانی، درهای نیک بینی و خیر اندیشی را به روی او باز می‌کند و یکی از بزرگان روزگارش می‌شود که باید تفصیلش را در متن کتاب خواند. اخلاق، فضیلت، پستی، ستم و رویدادهای تاریخی با ژرف اندیشی بررسی می‌شود و تناردیه ماریوس و دیگر قهرمانان کتاب با نظم ویژه‌ای در برابر هم قرار می‌گیرند و اثر جاودانه‌ای می‌سازند. گرچه بینوایان از عشق‌های خیال انگیز سرشار است اما جلوهٔ واقع بینانه زندگی مردم در زمان ویکتور هوگو در آن کاملاً دیده می‌شود.
حسینقلی مستعان نویسنده قصه‌های عامه‌پسند اولین مترجم فارسی این اثر است. فرج سرکوهی می گوید که این ترجمه با اصل اثر بسیار فاصله دارد و مستعان شیوه و شگردهای پاورقی‌نویسی عامه‌پسند و نثر نازل خود را به ترجمه ترزیق کرده است. سید علی خامنه‌ای این ترجمه را برترین رمان تاریخ ارزیابی کرده‌است.

بینوایان - جلد 1
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=35566

بینوایان - جلد 3
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=35568

بینوایان - جلد 4
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=35569

بینوایان - جلد 5
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=35570
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
258
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
اسپارتاکوس
اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۹/۲۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بینوایان (جلد 2)

تعداد دیدگاه‌ها:
11
ارائه ی لینک کتاب به زبان انگلیسی برای آثار برجسته ی ادبیات دنیا اقدام شایسته ی تقدیری است.
امیدوارم برای سایر کتاب های بزرگ نیز چنین کنید.
از مسئولان سایت ارزشمند کتابناک متشکرم.
درود بر شما شیفتگان راه روشنایی. از زحمات بی دریغ شما سروران گرامی نهایت سپاسگذاری را دارم.
نام و یادش گرامی باد، ویکتور هوگو.
ویکتور هوگو جزو بهترین نویسندگان تاریخه. کسیه که خط به خط نوشته هاش قابله لمسه. فوق العادس
تشکر فراوان از کلیه دوستانی که زحمت می کشند و در این مکان فرصت های گرانبهای را پدید می آورند. فرصت استفاده از منابع و کتابهای ارزشمندی که تشنگان علم و معرفت را سیراب می کند. آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه عزیزان. پیروز و کامروا باشید.:-(
بینوایان زیبا.عالی.متعالی.از اسپارتاکوس ممنون.
وای دوباره کتابناک باز شد ...بار دیگر سایتی که دوست داشتیم ....
ویکتور هوگو بهترین نویسنده ،شاعر ، نمایشنامه نویس ،سیاستمدار و فیلسوف تمام دوران تاریخه ...
اصلا تمام کتاب های دنیا رو بزارید یک طرف و طرف دیگه اش بینوایان باشه ... باز هم بینوایان به عنوان بهترین کتاب تاریخ انتخاب میشه ...
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک