رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
حکومت نظامی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 87 رای
نویسنده:
مترجم:
یحیی مروستی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 87 رای
قالب نمایشنامه‌ای بی‌نظیر، شهری را به تصویر می‌کشد که افرادی زورگو و جنایت‌کار بر آن سلطه پیدا کردند و مردمانش را به قلمروی مرگ هدایت می‌کنند.

موضوع این نمایشنامه‌ مشهور، پیدایش بیماری طاعون در یکی از شهرهای اسپانیاست که در کتاب حکومت نظامی (Lُ Etat de siege) این بیماری به شکل یک شخصیت وارد داستان می‌شود.
موضوع نمایشنامه‌ی حکومت نظامی از اینجا شروع می‌شود که شخصی به نام طاعون همراه با منشی‌ خود قصد دارند تا وارد کادیکس، یکی از شهرهای اسپانیا شوند. منشی، زنی است که یک لیست از اسامی تمام مردمان شهر دارد، زمانیکه طاعون یکی از آن‌ها را انتخاب کند روی اسمشان یک خط می‌کشد و در لحظه‌ای می‌میرند!
در واقع طاعون برای مردم زنگوله‌ی مرگ را به صدا در می‌آورد. واقعیتی تلخ که هیچ راه فراری از آن وجود ندارد. طاعون تمام شهر و مردمانش را زیر سلطه‌ی خود گرفته و حکومتی کاملاً خشک و نظامی راه انداخته؛ حکومتی که با جدا ساختن مردان و زنان، داشتن هرگونه احساس انسانی را ممنوع کرده است. طاعون به هیچ‌چیز جز مرگ باور ندارد و آن را تنها حقیقت جهان می‌داند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
اسپارتاکوس
اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۴/۱۷

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی حکومت نظامی

تعداد دیدگاه‌ها:
3
کتاب بسیار خوبیه. به نظر من کسی که کامو میخونه حتما باید این اثرو بخونه.

اين ديدگاه به علت نگارش فينگليش حذف گرديد
[edit=wizared]1392/03/23[/edit]
چرا دوستان فرهیخته نظری در مورد این اثر ثبت نکرده اند؟
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک