رسته‌ها
زندگانی امام حسین ( ع ) - جلد 1
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
زین‌العابدین رهنما (۱۲۷۲ در نجف - 12 تیر ۱۳۶۸ در تهران) نویسنده، مترجم، روزنامه‌نگار و پژوهشگر اهل ایران بود. او در دهه ۱۳۲۰ مدیرمسئول روزنامه ایران، رئیس انجمن قلم ایران و از برجسته‌ترین روزنامه‌نگاران ایران بود. رهنما چندین دوره نماینده مجلس شورای ملی، وزیرمختار ایران در فرانسه و سفیر ایران در کشورهای عربی نیز بوده‌است. او به جز زبان فارسی، به زبان‌های عربی و فرانسوی نیز تسلط داشت. او بیشتر به خاطر دو کتابش به نام‌های پیامبر و حسین، مشهور است.

زین العابدین رهنما نویسنده کتاب داستانی « زندگانی امام حسین ( ع ) سعی کرده است به شیوه جرجی زیدان ( مولف و مورخ مسیحی لبنانی ) ، با استفاده از داستانی عشقی ، بازگویی و نیز مطالعه تاریخ را جذاب و شیرین نماید که بهمین منظور داستان ارینب را خمیر مایه این کتاب قرار داده است
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
336
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
اسپارتاکوس
اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۳/۱۸

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زندگانی امام حسین ( ع ) - جلد 1

تعداد دیدگاه‌ها:
5
افتاد دست راست خدایا زپیکرم
بردامن حسین برسان دست دیگرم
چون دست من لیاقت دامان او نداشت
انداختم براه که بردارد از کرم
بیدست من زدست حسینم گسسته دست
ایدست حق بگیر تو دست برادرم
ایدست راست روبسلامت که تا ابد
این خاطره ودیعه سپارم بخاطرم
انشاالله با خواندن این کتاب بتونم ارادت بیشتری به امام حسین پیدا کنم و نوکریش بکنم
مرسی
کتاب خوب و ارزنده ایست ولی افسوس که ماجرای کربلا را زیاد شرح و بسط نداده
انشاالله با خواندن این کتاب بتونم ارادت بیشتری به امام حسین پیدا کنم و نوکریش بکنم
کتابی قصه گونه مثل این منتشر میشه ولی حتی بدون یک خط توضیح در مورد نویسنده و پیشینه اش و عده ای هم متاشفانه میخوانند چون میخواهند باور میکنند و متاشفانه مورد استناد روشنفکران جامعه هم قرار میگیره اما اگر نت را ازشون بگیری هیچکدام نمیدانند نویسنده اثر که بوده و دلیل نگارش کتاب چه ؟؟؟؟ چقدر سخیف است که مبارزه دائمی حق و باطل ، وآزادگی و آزادیخواهی را بامنیت و استبداد در حد یک خرگوشک دلبر (ارینب) و پایین تنه سقوط دهیم . حتی بیدینان عالم هم شجاعت و همت و پایمردی حسین را بر اصول عقایدش میستایند و شخصیتی چون گاندی ازو به نیکی یاد میکند اما عده ای از ما همیشه احساس زدگان یا ازو بتی میسازیم برای انکار بتهای رقیب ، یا دکانی دونبش برای پلویی چرب تر یا سلاحی برای بروز خشم راسیستی و هیچکس دز این فکر نیست که اگر محتوا گندیده است چرا شکستن ظرف . با شستن هم کار پیش میرود و چه بسا بهتر .
جای آنست که خون موج زند در دل لعل
زین تغابن که خزف میشکند دیوارش
زندگانی امام حسین ( ع ) - جلد 1
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک