رسته‌ها
فردوسی و هومر
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 49 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 49 رای
.
این کتاب از سه بخش اصلی تشکیل شده است. بحثی در مورد مقایسه فردوسی و هومر در حوزه زیبایی شناسی، آراء و عقاید فردوسی و هومر و بالاخره آخرین بخش که شامل پنج پیوست در موضوعات متفرقه است.
این کتاب هرچند بسیار خلاصه و مجمل می باشد اما نویسنده در همین کلام کوتاه، مهمترین تفاوت های فردوسی و هومر از لحاظ زیبایی شناسی و آراء و عقاید را به خوبی مورد توجه قرار داده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
miran2009
آپلود شده توسط: miran2009
۱۳۹۱/۰۱/۲۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
172
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فردوسی و هومر

تعداد دیدگاه‌ها:
17
نسخه ی با کیفیت بهتر جایگزین شد. با تشکر از جناب kalltun
بی گمان تا ابد نام فردوسی و شاهنامه تجلی گاه شکوه و عظمت ایران خواهد بود. او در زمانه ای تاریخ این سرزمین را زنده کرد که از ایران حتی نامی نیز بر جای نمانده بود.
سال‌ها پیش از یک روزنامه‌نگار و نویسنده بزرگ مصری پرسیدند: چرا شما که صاحب یک سرزمین باستانی بودید و اهرام و فراعنه و ابوالهول داشتیدزبان و فرهنگ کهن خود را از دست دادید و امروز همه به زبان عربی صحبت می‌کنید او در پاسخ گفت: چون ما فردوسی نداشتیم فردوسی، یکی از رازهای سرزمین من است راز ماندگاری ایران و زنده‌کننده زبان فارسی و نویسنده شناسنامه ایرانی شاهنامه راستی شما در خانه خود این شناسنامه ایرانی را داریداگر دارید، آیا آن را خوانده‌اید خانه بی‌شاهنامه مثل آدم بی‌شناسنامه است هزاران صفحه شاهنامه در یکی دو صفحه رازهای سرزمین من جا نمی‌گیرد اما می‌توان شاهنامه‌خوانی را با صفحه رازها آغاز کرد. پس با هم بخوانیم به نام خداوند جان و خرد شاهنامه فردوسی یکی ازبرترین متون زبان فارسی و از آثار برتر ادبیات جهان است
آقای nimaramtin تو کل شاهنامه فقط داستان آشیل و اسفندیار به ظاهر به هم شبیه اند. رویین تن بودن فقط در شاهنامه ی فردوسی و ایلیاد و اودیسه نبوده بلکه یکی از ویژگی های برخی از قهرمانان قدیم بوده. در ضمن شباهت اسفندیار با آشیل ( آکیلیس) فقط رویین تن بودن و شسته شدن تو آب مقدس بوده. در حالی که از نظر خصوصیات اسفندیار با آشیل 360 درجه تفاوت دارند. آشیل به خاطر خواستگاری از دختر شاه پریام با عصبلنی شدن پاریس و کمونه کردن تیر به قوزک پاش مرد ولی اسکندر به خاطر هدف والاتری و برای پادشاه شدن و اثبات کردن خودش به پدرش مرد. مادر آشیل برای اینکه بفهمه که بچه هاش خدا شدن یا نه همه رو سوزوند و کشت ولی مادر اسکندر از سرنوشت اسکندر میترسه و لا مهربانی بهش پند و اندرزهای مادرانه میده. آشیل یک آدم بی رحم و غیرقابل کنترل بود .همونطور که میدونید وقتی که فهمید هکتور شاهزاده ی تروا و پسد ارشد پریام پسر عموش یعنی پاتروکلوس رو کشته میره هکتور رو میکشه و با بی رحمی اونو به کالسکه اش میبنده و تا ارودگاه هکنور رو رو زمین میکشه در حالی که اسفندیار وقتی که تو جنگ اول رستم رو زخمی میکنه و بهش مهلت میده رستم بره خودش رو درمان کنه. حالا شما چطور میتونی این دو داستان رو که یکیش از فردوسی ایرانیه و کشورش پر از فرهنگه وتمام خصایل عطوفت و با شعوری تو داستاناش دیده میشه رو با هومر غربی که تمام تجاوزگری های غربی ها و وحشی گری هاشون و حس شهوت گریی های اونها تو کل کتاب مشهوده مقایسه کنید؟؟؟؟؟:-(:-(:-(:-( واقعا براتون متاسفم!!!!
چرا دلخور میشوی و فحاشی میکنی ؟ من فقط سوال پرسیدم که چرا فردوسی و هومر اینقدر بهم نزدیکند ؟ آنوقت تو فحاشی میکنی ؟
بگو پاسخی نداری . چرا طفره میروی
اینقدر این مرد خری ، در عالم خودشان غرق شده اند که سوال نپرسیده از من توقع پاسخ دارند . کسی که می فهمد ، می فهمد و کسی که نمی فهمد ، نمی فهمد من به شباهت دو داستان اشاره می کنم ، این خر گرامی موضوع را به برتراند راسل ربط می دهد . این اخرن کامنت من در این چند ماه خواهد بود . بعدا باز خواهم گشت . اما فعلا خداحافظ . یا حق
یادم می اید یک مردکی به کتابناک امده بود از راسل انتقاد می کرد اما حتی نمی دانست تلفظ صحیح این شخص چیست نوشتته بود : برنارد راسل خود من که یک ربع تمام خندیدم حالا داستان مرد خری هم این است اصلا نمی داند راسل چه کسی بوده و چرا شخص مهمی است خوش باشی ، علاقه ای هم ندارم به کامنت هایت جواب بدهم از دوستان هم خواهش دارم که به امنت های این شخص جواب ندهند .
مرد آینه ای ، براستی چرا ایندو اینقدر شبیه هم هستند ؟ آیا نیاز هست فردوسی پاسخگو باشد ؟ شما تحلیلگران برتراند راسلی نمیتوانید پاسخگو باشید ؟
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.