با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

هخامنشیان

نویسنده:
پژوهشی خواندنی درباره گذشته های اسرار آمیز ایران.

این‌ کتاب‌ محصول‌ یکی‌ از آخرین‌ پژوهش‌ها در بارة‌ تاریخ‌ خاورمیانه‌ و بویژه‌ ایران‌ باستان‌ است‌ و مؤلف‌ در کار خود از جدیدترین‌ پژوهش‌های‌ تاریخی‌ و باستان‌شناسی‌ بهره‌ می‌جوید. از جمله‌ مهم‌ترین‌ مباحث‌ و موضوعات‌ مورد بررسی‌ وی‌ این‌ها بوده‌ است‌: پارسیان‌ و مادها، تشکیل‌ امپراتوری‌، فتح‌ مصر، تاریخ‌ هخامنشی‌ و مشکلات‌ آن‌، ساختار امپراتوری‌ هخامنشی‌ و آیین‌های‌ پادشاهی‌.


هخامنشیان (۳۳۰ - ۵۵۰ پیش از زادروز) نام دودمانی پادشاهی در ایران پیش از اسلام است. پادشاهان این دودمان از پارسیان بودند و تبار خود را به «هخامنش» می‌رساندند که سرکردهٔ خاندان پاسارگاد از خاندان‌های پارسیان بوده‌است. هخامنشیان نخست پادشاهان بومی پارس و سپس انشان بودند ولی با شکستی که کوروش بزرگ بر ایشتوویگو واپسین پادشاه ماد فرو ساخت و سپس گرفتن لیدیه و بابل، پادشاهی هخامنشیان تبدیل به شاهنشاهی بزرگی شد. از این رو کوروش بزرگ را بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشی می‌دانند.

به پادشاهی رسیدن پارسی‌ها و دودمان هخامنشی یکی از رخدادهای برجستهٔ تاریخ باستان است. اینان دولتی ساختند که دنیای باستان را به استثنای دو سوم یونان زیر فرمان خود در آورد. شاهنشاهی هخامنشی را نخستین امپراتوری تاریخ جهان می‌دانند. پذیرش و بردباری دینی از ویژگی‌های امپراتوری هخامنشی به شمار میرفت.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: نشر ق‍ق‍ن‍وس‌‏‫، چاپ ششم : ۱۳۸۹.

» کتابناکهای مرتبط:
هشت مقاله در زمینه تاریخ
فرهنگ توصیفی تاریخ ایران (جلد پنجم)
تمدن ایران باستان

نسخه ها
4.6 / 5
با 144 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 16
۱۳۹۰/۰۱/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
Alikaboos
Member
من سایت شما متشکرم
نقل قول  
abcdef10
Member
...................................


کاربر محترم !
دیدگاه شما بنا بر قوانین سایت به علت توهین به نویسنده حذف گردید. اگر موافق نظر نویسنده کتاب نیستید می توانید با تکیه بر مستندات ، بر له گفته و ادعای خود دلیل بیاورید اما حق توهین به افراد را ندارید. لطفا مقررات سایت را رعایت کنید.


این دیدگاه در تاریخ 1394/04/23 توسط simin ویرایش شده است

نقل قول  
vxd
Member
برای اینکه اطلاعات تاریخی بالا بره برین کتابهای استاد عبدالحسین زرکوب رو بخرین یا دانلود کنید.
باتشکر
نقل قول  
فقط عشق است کورش
نقل قول  
habibri
Member
خیلی سپاسگدارم واقعا کتابهای خیلی جالبی گداشتین در رابطه با حکومت هخامنشیان کتابهای بیشتری بزارین همچنین اگه ممکن چاپ اول کتاب دوقرن سکوت دکتر زین کوب بگذارید
نقل قول  
Pooyan mm
Member
کوروش بیدار شو که ما واقعا خوابیم
نقل قول  
sevilg
Member
نقل قول:
کوروش اسوده بخواب ما بیداریم.
نقل قول  
sevilg
Member
کوروش اسوده بخواب ما بیداریم.
نقل قول  
هخامنشیان،کورش،پارسیان،معدود دلخوشیهای ما ایرانیان ،که با خواندن سرگذشتشان احساس سرخوشی پیدا کرده و تا مدتها به فکر فرو رفته که :درکجای جهان بودیم وحال در کجای آن ایستاده ایم و تنها چیزی که می ماند هزاران افسوس و آه است.تشکر زیاد از kamalpourونیز از استاد بزرگوار ثاقب فر
نقل قول  
meysam92
Member
با عرض سلام خسته نباشید . می خاستم بگم اگه از کتاب های چاب قدیم که حذفی و سانسور کمتری دارن و کتاب های الکترونیکی برای موبایل توی سایت استفاده کنین ممنون
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You