رسته‌ها

خاطرات مظفر بقایی در مصاحبه با حبیب لاجوردی

خاطرات مظفر بقایی در مصاحبه با حبیب لاجوردی
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 49 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 49 رای
مصاحبه کننده: حبیب لاجوردی

هیچ تاریخ نگاری نمی تواند از شناخت بقایی صرف نظر کند و به جمع بندی عاقلانه ای در باب تاریخ ایران در حد فاصل 1330 تا 1360 نزدیک شود، اما کمتر به نقش وی در حادثه ی 15 خرداد دقت شده و کمتر اندیشه در حضور وی در جلسات علمای مهاجر و رایزنی های وی شده، کمتر توجه شده که وی جزوه ای مفصل در شرح ماده ی قانونی مربوطه منتشر نمود که مصونیت مراجع تقلید از اعدام را در اذهان نشاند و دکترین حقوقی آن را با شتاب گسترش داد و اصلا توجه نشده که وی متن استفتاء از آیت الله گلپایگانی را در این زمینه نوشت. نیز توجه نشده که وی با آیت الله خمینی کاملا مرتبط و آشنا بوده و از ده سال پیش از این در خانه ی آیت الله کاشانی با وی مصاحبت داشته است. اما بقایی قبل و بعد هم دارد، قبل او کاملا پیوستگی دارد با اسرار قتل افشار طوس و سقوط مصدق و حمایت کاشانی از وی و وی از کاشانی، و بعد ... حسن آیت در حزب جمهوری اسلامی، که ... و الله العالم..
محمد صادق هنرور شجاعی خویی
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
664
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
sagaro
sagaro
۱۳۸۹/۱۲/۰۱
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خاطرات مظفر بقایی در مصاحبه با حبیب لاجوردی

تعداد دیدگاه‌ها:
5
تشکیل موجوداتی مثل مظفر بقایی و محمود کاشانی و ایت الله کاشانی و حسن ایت و لاجوردی و حبیب الله عسگر اولادی و امثالهم در راکتورهای اب سنگین اتمی هم بعید به نظر میرسد :))
مظفر بقایی از پر رمز و رازترین افراد تاریخ معاصر ایران است و امیدوارم کتاب خوبی باشد
اینکه کمتر به کتبی مانند این کتاب توجه میشود شاید به نوعی بیانگر این باشد که خوانندگان تاریخ بیشتر تمایل به داستانهای تاریخی دارند تا تاریخ صرف . خیلی کم به نقش مرموز مظفر بقایی در تاریخ معاصر پرداخته شده و کتبی مانند این صرف نظر از درصد درستی و نادرستیشان اگر با دقت و موشکافانه و بی نظر خوانده شوند خالی از فایده نخواهند بود . در همین دور و بر خودمان هم هستند اشخاصی مانند دکتر صادق زیبا کلام که نقشی مه آلود دارند و با وجود انتقادها و میزگرد های مختلف کمتر در مظان دستگیری و سانسور قرار دارند ولی اشخاصی با تندروی کمتر از ایشان دودمانشان به باد داده شده است .
تاریخ از مناظر گوناگون تفاوتهای با هم دارند یک اتفاق از منظر دو نفر گاهی متناقض نگاشته می شود .هر چه نگاشته بیشتر ابعاد گون گون تاریخ بیشتر .
خاطرات مظفر بقایی در مصاحبه با حبیب لاجوردی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک