رسته‌ها
جایگاه رزق انسان در هستی
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 17 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 17 رای
امروزه اکثر مردم نسبت به تامین رزق در توهم شدیدی به سر می برند و اگر به کمک معارف الهی و سخنان معصومین خود را از آن نجات ندهند ، سراسر زندگی شان لگدمال طلب افراطی رزق می شود.
این کتاب موقعیت رزق را در زندگی انسانها به کمک آیات و روایات مورد بررسی قرار داده و جایگاه تلاش انسان ها و محدوده ی آن را در رابطه با تامین رزق روشن کرده است.
راستی چرا خداوند رزق بعضی ها را وسعت داده؟ آیا وسعت رزق به خودی خود امتیازی برای انسان محسوب می شود؟ عوامل تنگی رزق کدام است و نقش انسان در وسعت و تنگی رزق تا جه اندازه است؟
جایگاه راضی شدن به رزق کجاست و ه تاثیری در سلول دارد؟ اینها سوالاتی است که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
199
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
1389/09/22

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی جایگاه رزق انسان در هستی

تعداد دیدگاه‌ها:
5
سلام به همگی
کتاب جالب و مفیدی بود اما چون از روی سخنرانی ( و نوار ) پیاده شده بود ، بعضی مطالب بارها تکرار شده بودند . همانطور که از اسم کتاب پیداست وضعیت رزق و روزی انسان ها و چگونگی تلاش آن ها در بدست آوردن این روزی ، با کمک احادیث ائمه معصوم (ع) بررسی شده و در پایان نیز با کمک همین احادیث جمع بندی شده بود .
احادیث بسیار زیبا و متناسب انتخاب شده و به خوبی توضیح و تفسیر شده بودند .
اما یکی از جملات عجیب کتاب که حتی اگر اندیشه اصلی چشت این حرف ، زیبا باشد جمله بندی بسیار نامناسب است :
"اگر ما به سخنان پیامبران خدا اعتماد کنیم ، در راستای انجام وظیفه ای که خدا به دوش ما گذارده ، نسبت به چپاول ثروتمندان نیز وظیفه خود را انجام می دهیم و حق مستضعفان را از گلوی ثروتمندان درمی آوریم . ":O
در کل از مطالعه کتاب راضی هستم .
روزی انسان بستگی به عملکرد اودررابطه باخانواده ودیگران دارد هرچقدر برای دیگران مفید باشی ودل پرخیری داشته باشی برکت درروزیت بیشترمی شود
جايگاه رزق انسان در جهاني كه ما در آن زندگي مي‌كنيم مصداق اين مثل شريفه است:
بزك نمير بهار مي‌ياد
خربزه با خيار مي‌ياد

واقعا چگونه مي‌توان در دنيايي زندگي كرد كه پر از ناملايمات است در حالي كه به راحتي مي‌توانست نباشد و سخن از رزق انسان و ارتباط آن با ملكوت و غيره گفت؟
خيلي ساده است كساني به حساب ديگران مي‌خورند و كيف مي‌برند. همين!!!!
این کتاب موقعیت رزق را در زندگی انسانها به کمک آیات و روایات مورد بررسی قرار داده و جایگاه تلاش انسان ها و محدوده ی آن را در رابطه با تامین رزق روشن کرده است
دستتون درد نکنه
اگر شما هم كمي از اين حرف‌ها را بلد بودي و وقتت را دايم در اين كتابخانه‌هاي فسادآور صرف نكرده بودي و به جايش كمي در بلاد ما چرخيده بودي و بعد نظر مي‌دادي وضع جهان به كلي عوض مي‌شد!
جایگاه رزق انسان در هستی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک