رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
قصه های شاهنامه - جلد 1
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 41 رای
نویسنده:
درباره:
فردوسی
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 41 رای
طراح و نقاش: محمد حسین تهرانی

درباره نویسنده :
متولد: 1338 تهران، فارغ التحصیل کارشناس ارشد رشته موسیقی شناسی قومی (اتنوموزیکولوژی) دانشگاه پاریس 10 فرانسه (1998) و دانشجوی همان رشته در همان دانشگاه و عضو “انجمن انسان شناسی ایران” و “انجمن اتنوموزیکولوژی فرانسه و مدرس دانشگاه تهران، سوره و عضو تحریریه فصلنامه موسیقی ماهور و عضو هئیت مدیره کمیته پژوهشگران خانه موسیقی.
وی در پاریس به تحصیل موسیقی پرداخت و دکترای اتنوموزیکولوژی (قوم‌موسیقی‌شناسی) را از دانشگاه پاریس دریافت کرد.
حوزه‌ها‌ی تحقیق وی ریتم کودکانه، موسیقی‌های مردمی ایران، آسیای میانه و جمهوری آذربایجان (شهری و روستایی)، تقسیم‌بندی موسیقی‌ها (کلاسیک و مردمی)، موسیقی و جشن را شامل می‌شود.
از جمله آثار وی می‌‌توان به کتاب‌های« موسیقی و زندگی موسیقایی مازندران» (انتشارات ماهور)، «مسئله‌ی تغییرات» (ماهور 1381) و «ریتم کودکانه در ایران، پژوهشی پیرامون وزن شعر عامیانه فارسی» (ماهور 1382)؛ اشاره کرد
وی عضو شورای سردبیری نشریه ماهور و به نوعی تاثیرگذار ترین چهره این نشریه است که اخیرا ده سالگی انتشار خود را سپری کرده است.
دیدگاه‌های فاطمی درباره نقد موسیقایی نیز از جمله ویژگی‌های علمی کار وی است که در نشست هشتم نقد نغمه با حضور خود وی به بحث گذاشته شد.
از فاطمی مقالات متعددی در فصلنامه‌ هنر، فصلنامه‌ موسیقی ماهور، فصلنامه‌ سنجش و پژوهش، نامه ایران‌شناسی، CEMOTI، Iranian Studies و غیره به چاپ رسیده است.
وی به همراه هومان اسعدی، مصطفی کمال پورتراب، حسین علیزاده، ارفع اطرایی در نگارش نخستین کتاب‌های تئوری موسیقی ایرانی برای دوره هنرستان موسیقی نقشی ویژه داشت.
وی استادیار گروه موسیقی دانشگاه تهران، عضو انجمن اتنوموزیکولوگ‌های فرانسه، عضو هیئت تحریریه فصلنامه موسیقی ماهور و نامه انسان‌شناسی، عضو گروه واژه‌گزینی موسیقی فرهنگستان ادب و زبان فارسی، داور جشنواره موسیقی نواحی ایران در چندین دوره، عضو هیات مدیره‌ خانه موسیقی و رئیس کانون پژوهشگران و نویسندگان خانه موسیقی در دو دوره کاری بوده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
کوهالن
کوهالن
۱۳۸۹/۰۷/۰۷

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قصه های شاهنامه - جلد 1

تعداد دیدگاه‌ها:
2
قصه های شاهنامه - جلد 1
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک