رسته‌ها

دانستنیهای زیست محیطی برای زنان روستایی

دانستنیهای زیست محیطی برای زنان روستایی
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 17 رای
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 17 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
کتاب «دانستنی‌های زیست‌محیطی برای زنان روستایی» سومین جلد از مجموعه کتاب «دانستنی‌های زیست محیطی» است که برای سه گروه از مخاطبان (همه، زنان و زنان روستایی) تهیه شده است. کتاب‌های این مجموعه شامل دانستنی‌ها و اطلاعات ضروری درباره ی مسائل محیط‌زیستی به زبان ساده هستند و با پشتیبانی صندوق جمعیت ملل متحد تدوین شده است.

. نویسندگان این مجموعه دولت، مردم و جامعه علمی را متولیان حفاظت از محیط‌زیست می‌دانند و بر این باورند که این کتاب‌ها موجب ارتباط میان این سه گروه و زمینه‌ساز رسیدن به توسعه پایدار و اهداف محیط‌زیستی خواهد شد.

زنان روستایی که نیمی از جامعه روستایی هستند، افزون بر پرورش فرزندان، در اداره‌ی امور خانواده و انجام فعالیت‌های خانگی، در تولید محصولات کشاورزی و دامی شرکت دارند، و پیوسته با آب، خاک، هوا و موجودات زنده در ارتباط هستند؛ بنابراین می‌توانند با رعایت اصول محیط‌زیستی در حفاظت از آن نقش موثری داشته و از سوی دیگر با آموزش این اصول به فرزندان و دیگر افراد خانواده، نقش مدیریتی مثبتی در اداره امور محیط‌زیستی داشته باشند.

کتاب شامل ۶ فصل است: جمعیت، فقر و اثرات آن بر زنان و محیط‌زیست، آب، اثر سموم آفت‌کش بر انسان‌، بیماری‌های مشترک انسان و دام، بهداشت محیط و تغذیه. در پایان کتاب نیز به آنچه کودکان لازم است بدانند پرداخته شده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
60
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mehdi57
mehdi57
۱۳۸۹/۰۷/۲۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دانستنیهای زیست محیطی برای زنان روستایی

تعداد دیدگاه‌ها:
1
PDF
دانستنیهای زیست محیطی برای زنان روستایی
2 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.