Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

فونتامارا

اینیاتسیو سیلونه که ۱ مه ۱۹۰۰ متولد و ۲۲ اوت ۱۹۷۸ از دنیا چشم بسته، از نویسندگان معاصر ایتالیا است که در روستای «پچینا» از بخش «آبروز» به دنیا آمد. سیلونه دوران کودکی را با فقر و تنگدستی گذراند و در زمین‌لرزه سال 1915 ایتالیا پدر و مادر و پنج برادر خود را از دست داد. در 1921 به حزب کمونیست ایتالیا پیوست و با دستگاه فاشیستی موسولینی به مبارزه پرداخت. در 1927 سفری به شوروی کرد و پس از بازگشت از آن سفر مانند همکاران دیگر خود آندره ژید و آرتورکوستلر و غیره راه مستقلی در پیش گرفت، چنانکه در 1930 از حزب کمونیست استعفا داد. وی به علت فعالیتهای سیاسی ناگزیر شد در 1930 به سویس بگریزد و شاهکارهای خود مانند «نان و شراب» و «فانتامارا» و « کشت زیر برف» و «یک مشت توت» و «رازلوک» و «روباه و گلهای کاملیا» را در آن دیار به رشته تحریر کشید. سیلونه در زمان جنگ جهانی دوم به وطن خود بازگشت و در نهضت زیرزمینی ضد فاشیسم علیه حکومت موسولینی مبارزه کرد. او در سال 2000 دو تاریخنگار ایتالیایی به نام های داریو بیوچا و مارو کانالی اسنادی را منتشر کردند که نشان می داد سیلونه از سال 1919 تا 1930 با نام مستعار سیلوستره خبر چین پلیس بود. انتشار این اسناد جنجال فراوانی بر انگیخت. پیوستن سیلونه به حزب کمونیست به قصد نفوذ در این سازمان بود، و او در دستگیری بخشی از رهبران حزب کمونیست نقش مهمی ایفا کرد.

مالکولم کولی، منتقد شهیر، در مقدمه خود درباره «فونتامارا» مینویسد: «کتابها مثل انسانها میمیرند، فقط تعداد کمی از آنها زندگی جاوندانه میابند. در تمام تولهای سال 1930، در تمام ادبیات مغرب زمین که بعنوان داستانهای برجسته محسوب شدند، سه تای آنها بدون از دست دادن قوتشان به دوره زمانی ما رسیدند، یکی فرانسوی («سرنوشت بشر» از اندره مالرو)، دیگری آمریکایی («خوشه های خشم» از اشتین بک) و سومی ایتالیایی («فونتامارا» از اینیاتسیو سیلونه)»

فونتامارا به رغم آنکه نخستین رمان نویسنده‌اش، اینیاتسیو سیلونه، بود، برای او شهرتی جهانی به همراه داشت. این رمام روایتی است از دهکده‌ای قدیمی و گمنام. جایی محصور میان کوه‌ها و تپه‌ها. نگاهی کوتاه به این اثر نویسنده‌ی «نان و شراب» بیندازیم. از سیلونه کتاب های دیگری نیز به فارسی برگردانده شده است که از آن جمله میتوان به «ماجرای یک مسیحی فقیر»، با مترجم محمد قاضی از انتشارات نیل در سال 1351، «یک مشت تمشک» با ترجمه بهمن فرزانه که امیرکبیر در 1356 چاپ و منتشر کرده است، «روباه و گل های کاملیا» با ترجمه بهمن فرزانه از انتشارات امیرکبیر در سال 1356، مجموعه داستان «خروج اضطراری» ترجمه مهدی سحابی، انتشارات دماوند سال 1362، «مکتب دیکتاتورها» با ترجمه مهدی سحابی از انتشارات نشر نو در سال 1363. «نان و شراب» و «دانه ی زیر برف» که همراه فونتامارا سه گانه مشهور سیلونه است، اشاره کرد.

حق تکثیر :
تهران: انتشارات امیرکبیر‏‫، چاپ پنجم ۱۳۸۹.‬

» کتابناکهای مرتبط:
نان و شراب
ماجرای یک پیشوای شهید
مکتب دیکتاتورها

آگهی
نسخه ها
4.4 / 5
با 534 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 12
۱۳۸۷/۰۸/۰۷


پاسخنگارش دیدگاه
blackice
Member
نقل قول از blackice:
EiniyaTesieyo Siloneh


در اصل
IGNAZIO SILONE
درسته نه اونی که اول نوشتم..شرمنده خودم شدم!
امیدوارم یکی بیاد و منو ببخشه برای اشتباهم،چون خودم که نمی بخشم...
نقل قول  
blackice
Member
GRAZIE, EiniyaTesieyo Siloneh
FORZA ITALIA
نقل قول  
جنون
Member
فونتامارا روایت همیشگی نادانی، بی دانشی و سوء استفاده های نظام های توتالیته و دیکتاتوری است . روایت فقر ....
مردم بدبخت نمی دانند اینکه رفت که بود و چه مسلکی داشت و اینکه آمد چه .... انگار همه جای دنیا مانند هم است...
حتما این کتاب را بخوانید و به آنان که انسان را دوست می دارند معرفی نمایید.
نقل قول  
anni
Member
ممنون از همه شما
نقل قول  
nimakhosravi
Member
سریالی فونتاماریا با بازی جان ماریا ولونته را در سالیان پیش یادت هست؟زیبا بود.
نقل قول  
mahdiss
Member
خيلي خيلي ممنون
نقل قول  
aarman2005
Member
شاهکار است
نقل قول  
taigon
Member
این کتاب عالیه متشکرم حمید جان
نقل قول  
ahadm
Pro Member
همون دیدکاه setaremoons
نقل قول  
saeideht
Member
باسپاس فراوان
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You