رسته‌ها
بریان پزی ملکه سبا
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 5 رای
نویسنده:
مترجم:
قاسم غنی
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 5 رای
از مقدمه کتاب:
کتاب حاضر که ترجمه آن بنظر خوانندگان می رسد، بعقیده غالب نقادان از کتبی است که در دوره اوج فکر و رشد قریحه آناتول فرانس بظهور رسیده است. این کتاب در سال ۱۸۹۳ میلادی یعنی در سال چهل و نهم عمر مصنف منتشر شده و در سلسله آثار او از حیث زمان در وسط واقع می شود. این کتاب محصول زمانی است که قوه تصور و تخیل نویسنده بزرگ در نهایت کمال بوده و تتبع و سیر کتابی او بمراحل عالی رسیده بوده است.
آناتول فرانس در این کتاب بذله گوئی و لبخند ظریف و استهزاء فیلسوفانه و انتقاد شوخ را که از خصوصیات انشاء و شیوه او است به بهترین وجوه نشان میدهد. این کتاب از سنخ کتب هجائی و نقادی است که باصطلاح فرانسه «ساتیر» می نامند ولی هجو نامه ایست که خنده توام با فکر برمی انگیزد و همه جا شوخی و طنز و استهزاء را با اعتبار و تنبه و تذکر آمیخته دارد.
در زبان فرانسه «ساتیر» یعنی کتب هجائی و نقادی و استهزاء نامه فراوان است ولی نه مانند کتب هجایی بعضی از ملل خشن و وحشی که بسیار زننده است، بلکه هجو و استهزای لطیف و پرداخته و طنز و لبخند ظریف و پر معنی ولتر از معاریف این شیوه است و آناتول فرانس از این جهت مخصوصاً وارث ولتر و بسیار شبیه به او است اما نه شاگرد مقلدی که کورکورانه تقلید کند بلکه خود ابتکار و اختراع دارد و شخصیتش در همه جا نمایان است...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
387
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
محراب
محراب
1403/04/21

کتاب‌های مرتبط

لوئی چهاردهم - جلد 1
لوئی چهاردهم - جلد 1
4.6 امتیاز
از 43 رای
جنایات مشهور: ژان دانژو
جنایات مشهور: ژان دانژو
4.4 امتیاز
از 105 رای
ری بلاس
ری بلاس
4.7 امتیاز
از 9 رای
گوژپشت نتردام
گوژپشت نتردام
4.6 امتیاز
از 14 رای
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بریان پزی ملکه سبا

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
بریان پزی ملکه سبا
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک