رسته‌ها
از اعماق
امتیاز دهید
5 / 3
با 2 رای
امتیاز دهید
5 / 3
با 2 رای
بخشی از مقدمه:
این نوشته ها را علتی جز اندیشه درباره مطالبی که مطبوعات منعکس کننده آن بودند به وجود نیاورده است. کوتاهی آنها نیز به ناچار به خاطر همین است که در اصل برای درج در روزنامه کیهان نوشته شده و در آن جا نیز به چاپ رسیده است.
به این ترتیب هر یک از این نوشته ها طرحی کوتاه از یک مساله اجتماعی است که به مناسبتی در زمان و مکان معینی طرح شده است . شاید خواننده به دور از آن زمان و مکان در انطباق صحیح مدلول این نوشته ها یا آن مساله یا موضوعی که اندیشه نویسنده را برانگیخته است دچار اشکال شود؛ و کوتاهی نوشته ها نیز بر این ابهام و دشواری انطباق دال بر مدلول کمک کند. ولی این نوشته ها خود در عین جدایی عناوین، از گونه ای پیوستگی ذهنی و کلامی برخوردار است و دیگر اینکه وسیله ای برای انگیختن تفکر و اندیشه است و از این نظر شاید قید زمان و مکان چندان برایجاد رابطه بین اندیشه نویسنده و ذهن خواننده لطمه نزند.
به هر حال، تا کجا مسائل مختلف زندگی جامعه در قالبی جدی و با دیدی علمی مورد مطالعه قرار می گیرد و قلمی در اعماق نیازها و روابط زده می شود، مطلب اینجا است. و همه انگیزه نویسنده بر این مطلب بود که خواننده مطبوعات عادی و روزانه باید به تفکر و تعمق در مسائلی که بازندگی آنها سر و کار دارد و در آن تاثیر می گذارد و یا از آن متاثر می شود و شکل گیری می کند، عادت کند. و هرچه بیشتر از سادگی و سهولت تفهیم اخبار معمولی و حوادثی که زندگی نایافته به مرگ و فراموشی فرو میروند درگذرد. زندگی انسان یک امر جدی است و پدیده های وابسته به آن، و آنچه که این زندگی را منعکس می کند، باید جدی تلقی شود...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
262
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
souba
souba
1403/02/27

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی از اعماق

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
25 مگابایت
از اعماق
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک