رسته‌ها

ترسیم های هندسی (ساختمان های هندسی)

ترسیم های هندسی (ساختمان های هندسی)
امتیاز دهید
5 / 4
با 3 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4
با 3 رای
ق‍اب‍ل‌ اس‍ت‍ف‍اده‌ دان‍ش‌آم‍وزان‌ دب‍ی‍رس‍ت‍ان‌ رش‍ت‍ه‌ ری‍اض‍ی‌ ف‍ی‍زی‍ک‌ - ع‍ل‍وم‌ ت‍ج‍رب‍ی‌ و دان‍ش‍ج‍وی‍ان‌ رش‍ت‍ه‌ه‍ای‌ ف‍ن‍ی‌ و م‍ه‍ن‍دس‍ی‌.

از متن کتاب:
رسم شکل‌های هندسی در ضمن آنکه بعضی از آن‌ها آسان و عملی به نظر می‌رسند، نیاز به توان و خلاقیت ذهنی دارند. این ترسیم‌ها برای دانش‌پژوهان و همه کسانی که به نحوی با هندسه سروکار دارند یک نوع اشتغال فکری و صرف وقت مطبوع و لذت‌بخش محسوب می‌شود.
شایان توجه است که در روزگاران پیشین تعیین راه‌حل براى رسم یک شکل هندسی سال‌ها توجه و تفکر عده‌ای از ریاضی‌دانان را به خود مشغول داشته و موجب بحث و مجادله علمی بین آنان بوده است. در برنامه آموزش هندسه برای دوره دبیرستان به روش ترسیم شکل‌های هندسی توجه و عنایت لازم مبذول نشده و به رسم چند شکل ساده و مقدماتی اکتفاء شده است. از این لحاظ به مقدار شایستگی این شاخه از هندسه که راهی برای پرورش و تکامل تفکر منطقی است و در کشف و بروز استعدادهای نهانی نقش مؤثری می‌تواند داشته باشد، مورد توجه واقع نشده است.
رسم شکل‌های هندسی با استفاده از پرگار و خط‌کش و رسم بعضی از شکل‌ها فقط به وسیله پرگار و یا تنها با استفاده از خط‌کش از جمله موضوعاتی است که یک نوع اشتغال و تقویت در تمرکز فکر است.
این کتاب که فصل اول آن شامل موضوع مسئله رسم شکل هندسی و چگونگی توفیق در حل و بررسی نتیجه‌های حاصل از آن می‌باشد خواننده را با روش ترسیم شکل‌های هندسی آشنا کرده و رهنمودی برای حل مسئله‌هایی از این قبیل می‌باشد. امید است این کتاب برای دانش‌پژوهان و همه علاقه‌مندان به این شاخه از ریاضیات مفید باشد و نزد استادان و مدرسان علوم ریاضی قدر یابد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
222
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
eastsun
eastsun
1402/07/06

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ترسیم های هندسی (ساختمان های هندسی)

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
ترسیم های هندسی (ساختمان های هندسی)
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک