رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

کوروش بزرگ: بنیانگذار امپراتوری هخامنشی

کوروش بزرگ: بنیانگذار امپراتوری هخامنشی
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
نویسنده:
درباره:
کوروش کبیر
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
این کتاب به زندگی و نقش تاریخی جذاب‌ترین قهرمان دوران باستان یعنی کوروش‌، رهایی‌بخش ملت‌ها، می‌پردازد و در این میان علاوه بر تاریخ پارس به تاریخ امپراتوری آشور، مصر فراعنه‌، پادشاهی بابل و امپراتوری لیدی نیز به مثابه همسایه‌های پارس و کشورهایی که بعداً در قلمرو شاهنشاهی هخامنشی قرار گرفتند، نقشی ویژه می‌بخشد. جذاب ترین قهر مان دوران باستان یعنی کوروش، رهایی بخش ملت ها، در تاریخ فقط به یاری منابع اغلب متضاد و در واقع اسطوره ای که باید درباره آنها محتاط بود به ما شناسانده شده است.بر سنگ نبش هایی که بیشتر آن ها با خط میخی و به سه زبان پارسی باستان، آرامی یا آکدی نوشته شده است، رویدادها با لحنی ستایش آمیز در مورد قدرتمندان یا مداحان آن ها باز گو شده است . نویسندگان این سنگ نبش ها یا کتیبه ها- که بر سفال یا پوست آهو نوشته شده است- کم تر در اندیشه واقعیت های تاریخی بوده اند و تفسیری که باز می گویند، پیامی است برای معاصران خودشان.

فهرست:
شاهان نینوا، شاهان بابل‌ / «قاطر پارسی‌» / در برابر سوداگر خدایان‌ / و بابل درهای خود را به روی او گشود / کسی که تختش بر آسمان است‌ / شاه‌، آیینه خداوند / پس‌گفتار: تخطی ناممکن / گاهشماری تاریخ‌های مهم‌ / سلسله‌ها / خدایان اصلی خاور نزدیک‌ / یادداشت‌ها / منابع و نمایه
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1402/02/14
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کوروش بزرگ: بنیانگذار امپراتوری هخامنشی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
کوروش بزرگ: بنیانگذار امپراتوری هخامنشی
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک